Ojciec św. Franciszek modlił się w Auschwitz

Ojciec św. Franciszek modlił się w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym  Auschwitz-Birkenau. Wcześniej  to miejsce zagłady odwiedzili Jan Paweł II i Benedykt XVI.

Wizyta Następcy św. Piotra w niemieckim obozie odbyła się w ciszy.

Papież przeszedł pieszo prze bramę z napisem „Arbeit macht frei”. Przed wejściem na dziedziniec bloku 11, zwanego blokiem śmierci, Ojca Św. przywitała premier Beata Szydło.

Następnie biskup Rzymu spotkał się z 12 byłymi więźniami obozu. Zapalił także świece przy Ścianie Śmierci i modlił się w celi śmierci o. Maksymiliana Kolbego.

Wizyta Ojca św. w niemieckim obozie zagłady spowodowała, że miejsce to odwiedzają uczestnicy ŚDM.

Dr Jerzy Bukowski, historyk,  podkreśla, że jest to dobra okazja do odkłamywania historii.

– Mam nadzieję, że wielu uczestników – którzy zresztą to deklarują – odwiedzi obóz Auschwitz-Birkenau, podkreślam to z całą mocą: niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny, i przekona się dowodnie przez kogo ten obóz był założony i dlaczego akurat na ziemiach polskich i nie będzie już tej okropnej zbitki pojęciowej „polski obóz koncentracyjny” – mówi dr Jerzy Bukowski.

Po południu w Krakowie Papież spotka się z chorymi dziećmi w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym.

Wieczorem na krakowskich błoniach będzie przewodniczył Drodze Krzyżowej, która będzie miała charakter nabożeństwa odbywającego się w Wielki Piątek w Koloseum.

Następnie Papież spotka się z młodymi zgromadzonymi przed oknem na Franciszkańskiej 3.

Transmisję ze ŚDM przeprowadzają Radio Maryja i TV Trwam.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj