fot. PAP/EPA

Papież Franciszek: Jezus zawsze nas podnosi, zawsze podaje rękę

Kościół bez granic tworzy relacje przyjaźni i solidarności towarzysząc tym, którzy potrzebują pomocy – mówił na Placu Świętego Piotra Ojciec Święty Franciszek.

Podczas spotkania z wiernymi na pierwszej powakacyjnej przerwie audiencji generalnej Papież nawiązał do historii uzdrowienia sparaliżowanego żebraka opisanej w księdze Dziejów Apostolskich. Zdarzenie to – jak wskazywał Ojciec Święty – jest wizerunkiem Kościoła, który dostrzega osoby w potrzebie, nie zamyka oczu, potrafi spojrzeć ludzkości w twarz, aby tworzyć relacje przyjaźni i solidarności w miejsce barier.

Pojawia się oblicze „Kościoła bez granic, który czuje się matkę wszystkich” (*Evangelii gaudium*, 210), który potrafi ująć za rękę i towarzyszyć, aby podnieść. Nie po to, aby skazać. Jezus zawsze nas podnosi. Jezus zawsze nam podaje rękę: chodzi o to, żeby nas podnieść – podkreślał Papież.

Ojciec Święty Franciszek tradycyjnie pozdrowił też wszystkich pielgrzymów przybyłych do Watykanu.

Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów! Bracia i siostry życzę wam dobrych wakacji. Niech będą one dla was nie tylko możliwością odpoczynku, ale również okazją do ożywienia więzi miłości z Bogiem i z ludźmi. Nie zaniedbujcie codziennej modlitwy, uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii i dzielenia czasu z innymi. Kontemplujcie piękno stworzenia wielbiąc wszechmoc, mądrość i miłość Stwórcy. Niech Jego błogosławieństwo stale wam towarzyszy. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! – mówił Franciszek zwracając się do Polaków.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl