Papież Franciszek: W nadchodzącym tygodniu spróbujmy zatrzymać się na chwilę

Ojciec Święty Franciszek zachęca wszystkich wiernych do zatrzymania się na chwilę w ciszy i refleksji przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jak w każdą niedzielę Papież odmówił z wiernymi modlitwę Anioł Pański na placu Świętego Piotra.

Matka Boża i Święty Józef – bardziej niż ktokolwiek inny – są zaangażowani w tajemnicę bliskości Boga wobec ludzi. Ojciec Święty podkreślił, że Bóg przychodzi ze swoją łaską również do nas, aby wejść w nasze życie i ofiarować nam dar Swego Syna.

– A jak my postępujemy  wobec tego daru? Przyjmujemy go czy odrzucamy? Podobnie jak Maryja, która w całej swej wolności ofiarowała siebie Panu historii i pozwoliła mu zmienić losy ludzkości, tak samo my,  przyjmując Jezusa i idąc za Nim każdego dnia, możemy współpracować z Jego planem zbawienia dla siebie i świata – zaznaczył Papież.

Święty Józef, oświecony przez Pana Boga, całkowicie mu się powierza, ufa mu i nie odrzuca swojej narzeczonej, ale bierze ją do siebie.

– Te dwie postaci, Maryja i Józef, którzy jako pierwsi przyjęli Jezusa przez wiarę, wprowadzają nas w tajemnicę Bożego Narodzenia. Maryja pomaga nam stanąć w postawie gotowości na przyjęcie Syna Bożego w naszym życiu konkretnym, w naszym ciele. Józef zachęca nas, aby zawsze szukać woli Boga i wypełniać ją  z pełnym zaufaniem – wskazywał Ojciec Święty.

Po odmówieniu Modlitwy Anioł Pański Papież Franciszek pozdrowił wszystkich wiernych zebranych na placu Świętego Piotra.

– W nadchodzącym tygodniu spróbujmy zatrzymać się na chwilę, wyciszyć i wyobrazić sobie Maryję i św. Józefa udających się do Betlejem. Droga, trud, ale też radość, wzruszenie i zatroskanie o znalezienie miejsca, zmartwienie i niepokój itd. W tym wszystkim przychodzi nam z wielką pomocą szopka. Spróbujmy zanurzyć się w tym prawdziwym Bożym Narodzeniu, narodzeniu Jezusa, aby otrzymać łaskę tego święta, a jest nią łaska miłości, pokory i czułości – powiedział Papież.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl