Premier Beata Szydło spotka się z papieżem Franciszkiem

Ojciec św. Franciszek przyjmie dziś premier Beatę Szydło na audiencji w Watykanie. Głównym tematem rozmów ma być lipcowa wizyta Franciszka w Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży.

Przed audiencją, o godz. 9.30 przy grobie św. Jana Pawła II sprawowana będzie Msza św., w której weźmie udział szefowa polskiego rządu. Następnie premier Beata Szydło złoży wieniec na grobie Papieża Polaka.

Profesor Jacek Kurzępa, poseł PiS-u wskazuje na trzy symboliczne wymiary wizyty Beaty Szydło w Watykanie.

Pierwszy wymiar, mający oczywiście charakter istotnego świadectwa, że oto premier najjaśniejszej Rzeczypospolitej jest osobą wierzącą, dającą pełne świadectwo swojej wiary. Drugi wymiar wynika z faktu bardzo dużej odpowiedzialności, która spoczywa na Polsce w obliczu najbliższych Światowych Dni Młodzieży. Trzeci, który wydaje się również niebywale ważny, to to, że każdy z nas przyglądając się pani premier zdaje sobie sprawę, że również i ona osobiście musi znajdywać jakieś rezerwuary własnej siły duchowej, ale też i siły czysto fizycznej – mówi poseł Jacek Kurzępa.

O godz. 11.00 premier Beata Szydło spotka się z sekretarzem ds. Relacji z Państwami ks. abp. Paulem Gallagherem.

Data wizyty premier Beaty Szydło w Watykanie nie jest przypadkowa. Dziś przypada 35. rocznica zamachu na życie Jana Pawła II, którego dokonał w 1981 r. Turek Mehmet Ali Agca.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie i w Brzegach pod Wieliczką w dniach od 26 do 31 lipca 2016 r.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj