Prezydent Peres zaprosił Ojca św. do Izraela

Prezydent Izraela Shimon Peres zaprosił papieża Franciszka do Jerozolimy. „Czekam nie tylko ja, ale cały naród izraelski” – powiedział Peres podczas spotkania z nowym biskupem Rzymu we wtorek w Watykanie.

Izraelski prezydent w trakcie półgodzinnej audiencji podkreślił: „Jutro pojadę do Asyżu i będę modlił się za Waszą Świątobliwość”.

Poprosił też Franciszka: „proszę modlić się za nas wszystkich”. Papież otrzymał od szefa państwa izraelskiego kopię Biblii Jerozolimskiej, oprawioną w czarną skórę. W dedykacji Peres, cytując fragment Księgi Królewskiej ze Starego Testamentu, życzył papieżowi pomyślności we wszystkim, co robi i wszędzie, gdzie się uda.

W komunikacie wydanym po audiencji u papieża oraz rozmowie prezydenta z sekretarzem stanu kardynałem Tarcisio Bertone Watykan poinformował, że wyrażono nadzieję na rychłe wznowienie rokowań izraelsko-palestyńskich, by „dzięki odważnym decyzjom i gotowości obu stron można było osiągnąć porozumienie szanujące uzasadnione aspiracje obu narodów”. Mowa była również o kwestii Jerozolimy – ogłosiła strona watykańska nie podając szczegółów.

„Wyrażono też szczególne zaniepokojenie konfliktem nękającym Syrię oraz nadzieję na polityczne rozwiązanie, które da pierwszeństwo logice pojednania i dialogu” – głosi komunikat. Odnosząc się do trwających od 1999 roku rozmów między Izraelem a Stolicą Apostolską Watykan odnotował znaczny postęp w pracach komisji dwustronnej i wyraził nadzieję na ich szybkie zakończenie. Rozmowy dotyczą kwestii finansowych, majątkowych i statusu miejsc świętych.

PAP 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl