Spotkanie Rodziny Radia Maryja w Krakowie

W Krakowie, w parafii oo. Redemptorystów przy ul. Zamoyskiego, we wtorek (30.04), odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób z różnych parafii Krakowa. Gościem spotkania była Pani dr Zuzanna Kurtyka.

Na początku spotkania wszystkich przybyłych powitał gospodarz miejsca o. Proboszcz Andrzej Kukła. Do spotkania z gościem wprowadzenia dokonał o. Bolesław Słota CSsR.

Pani Kurtyka podzieliła się swoimi refleksjami na aktualne tematy, zaczynając od bulwersującej sprawy wstępu do nowego wydania „Kamieni na szaniec”, który sugeruje „partnerskie” związki między bohaterami książki i inne skandaliczne oceny bohaterów.

Następnie Pani Doktor mówiła o potrzebie większego przepływu informacji pomiędzy środowiskami patriotycznymi. Zachęciła tez do lektury nowo wydanej książki o prof. Januszu Kurtyce.

Odnosząc się do spraw związanych ze śledztwem smoleńskim wyraziła wdzięczność Radiu Maryja i TV Trwam za rzetelne informowanie o postępach śledztwa. Po kilkudziesięcio-minutowym wprowadzeniu rozpoczęła się dyskusja moderowana przez o. Bolesława Słotę.

W trakcie dyskusji zabrał głos o. Piotr Andrukiewicz CSsR informując o nowej inicjatywie drugiego Marszu w Obronie TV TRWAM w Krakowie, który odbędzie się wkrótce oraz przedstawił osoby odpowiedzialne za jego zorganizowanie.

Propozycja została przyjęta entuzjastycznie przez wszystkich Zgromadzonych. Następnie omówiono sprawy związane z wyjazdem na pielgrzymkę młodych słuchaczy w dniu 25 maja do Częstochowy.

Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa, odnowienie akty zawierzenia Matce Bożej i błogosławieństwo.

RIRM 

drukuj