Spotkania opłatkowe Rodziny Radia Maryja w Chicago

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w spotkaniach opłatkowych Rodziny Radia Maryja w Chicago. Tutaj radio to polskość – zgodnie podkreślali uczestnicy wspólnego świętowania.

Dla wielu Polaków – mieszkających za co dzień w Chicago – Radio Maryja wyznacza rytm dnia – zaznacza Leszek Sosnowski, adwokat z Chicago.

– Otwieram dzień w kancelarii od otwarcia Radia Maryja, od słuchania dziennika itd. – mówi Leszek Sosnowski.

Inni sięgają po toruńską rozgłośnię dla wspólnej modlitwy. Dlatego tak wielu Polaków, którzy nie mieszkają w Ojczyźnie, tak licznie pojawiło się na spotkaniach Rodziny Radia Maryja w Chicago.

Dla nich Radio Maryja to polskość, o czym w USA przekonała się Maria Mościcka, która w Chicago mieszka od 25 lat.

– Pomaga nam, pomaga być blisko Boga, pomaga być Polakiem, takim z serca, przybliża historię, jest naprawdę czymś bardzo ważnym w naszym życiu –  mówi Maria Mościcka, mieszkanka Chicago.

– Chcemy służyć Kościołowi, Ojczyźnie, Panu Bogu – dodaje Jan Żółtek, wolontariusz Radia Maryja w Chicago.

Łamaniu się opłatkiem towarzyszyły występy kapeli góralskiej oraz teatru „Rzepicha”.

Łącznie w spotkaniach opłatkowych Rodziny Radia Maryja w Chicago udział wzięło ponad pól tysiąca osób.

– Pamiętam czasy, kiedy jedno było spotkanie w Chicago, a teraz już południe i północ i okazuje się, że pełne sale są – wskazuje ks. Józef Zuziak SDS, duszpasterz polonijny.

Bo to radio łączy Polaków – dodaje.

– Zwłaszcza dla starszych, samotnych ludzi, to jest całe życie. Tym żyją, słuchają zapowiedzi, kiedy będzie co – podkreśla ks. Józef Zuziak.

Słuchają, bo wierzą. Tak jest w przypadku Leszka Sosnowskiego, adwokata, który pracuje w Chicago.

– Możemy polegać na wiadomościach, które przekazujecie, możemy polegać na informacji pisemnej – zwraca uwagę Leszek Sosnowski.

Cel Radia Maryja wytyczył już dawno św. Jan Paweł II, kiedy mówił, że katolicka rozgłośnia jest podobna do ewangelicznego siewcy. Bo właśnie Ewangelię z Torunia do Chicago zawiózł o. Jan Król CSsR. W Chicago redemptorysta mówił o planach, jakie towarzyszą radiu u progu nowego roku.

RIRM

drukuj