fot. twitter.com

Rozpoczął się sezon rozliczeniowy z Urzędem Skarbowym; przekaż swój 1% Fundacji Nasza Przyszłość

Początek roku to czas, kiedy musimy pamiętać o rozliczeniu się z Urzędem Skarbowym. Już w styczniu zeznania powinny złożyć osoby płacące tzw. ryczałt. Chodzi m.in. o właścicieli mieszkań, którzy wynajmują nieruchomości.

Każda z tych osób może także przekazać 1 proc. swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego. Z roku na rok taką decyzje podejmuje coraz więcej osób.

A wśród uprawnionych organizacji, które możemy wspomóc jest m.in. Fundacja Nasza Przyszłość. Fundacja od lat pomaga w kształtowaniu charakterów dzieci i młodzieży.         Wspiera m.in. studentów WSKSiM. Wspólnie z Radiem Maryja i TV Trwam organizuje również warsztaty dziennikarskie dla młodzieży. Współfinansuje także produkcję filmów.

Lidia Kochanowicz, dyrektor Finansowy Fundacji Lux Veritatis, zachęciła na antenie TV Trwam do wsparcia organizacji pożytku publicznego. Jak podkreśliła, to nic nie kosztuje.

– To już rzeczywiście nas nie kosztuje. To tylko kosztuje nas troszeczkę wysiłku i chęci, żeby przekazać już te pieniążki, które i tak do budżetu państwa poszły. Możemy tylko sami zadecydować, na co one zostaną spożytkowane. Ten 1 proc. z naszego podatku to jest czasami bardzo niewiele. To czasami jest 10,20,30 gr., czy 1 zł.Od wyższych wynagrodzeń są to większe kwoty, ale każdy grosz się liczy, bo z tych 10 gr., tak jak ja mówię, czy z 1zł jak będzie nas milion czy 2 miliony, to się tworzą kwoty, które potem mogą wspierać piękne dzieła – mówiła Lidia Kochanowicz.

Każda osoba, która chce wspomóc organizację pożytku publicznego musi w odpowiedniej rubryce PIT-u wpisać numer KRS 0000091141 i wyliczoną wcześniej kwotę 1 proc. podatku. Za emerytów i rencistów kwotę wyliczy sam urząd skarbowy.

Dla większości podatników termin rozliczenia się z fiskusem mija 30 kwietnia.

RIRM

drukuj