fot. PAP/EPA

Ojciec Święty: To niebezpieczne, kiedy zamiast słuchać się nawzajem, zarzucamy sobie błędy

26 grudnia obchodzimy drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. W Kościele przeżywamy jednocześnie Uroczystość Świętej Rodziny. O wspieranie, obronę i ochronę rodzin apelował w Watykanie papież Franciszek.

Każda rodzina to historia, która utkana jest z więzów miłości, to właśnie dzięki miłości, a nie poprzez dobra materialne, rodzi się nowe życie, o czym przypomniał w niedzielę Ojciec Święty w rozważaniach przed modlitwą „Anioł Pański”.

– Może nie urodziliśmy się w rodzinie nadzwyczajnej i bez problemów, ale to jest nasza historia. Każdy powinien myśleć: to jest moja historia, to są nasze korzenie. Jeśli je obetniemy, życie usycha – wskazał papież Franciszek.

Bóg chce, abyśmy byli zjednoczeni, razem, zdolni chronić własne korzenie. Do tego niezbędny jest dialog w rodzinie między kolejnymi pokoleniami.

– To niebezpieczne, kiedy zamiast słuchać się nawzajem, zarzucamy sobie błędy; zamiast troszczyć się o innych, koncentrujemy się na naszych potrzebach; kiedy zamiast prowadzić dialog, izolujemy się z telefonem – akcentował Biskup Rzymu.

W Uroczystość Świętej Rodziny opublikowano list papieża Franciszka do małżonków z okazji trwającego Roku Rodziny „Amoris Laetitia”. Ojciec Święty zwrócił uwagę między innymi na wagę rodzicielstwa. [czytaj cały list]

„Dzieci zawsze są darem, zmieniają historię każdej rodziny. Są spragnione miłości, wdzięczności, szacunku i zaufania. Ojcostwo i macierzyństwo wzywa Was do bycia twórczymi i płodnymi, aby dać Waszym dzieciom radość odkrycia, że są dziećmi Boga, dziećmi Ojca, który od pierwszej chwili czule je kocha i codziennie bierze je za rękę. To odkrycie może dać waszym dzieciom wiarę i zdolność do ufania Bogu” – czytamy z liście.

Ojciec Święty przypomniał ponadto istotę przebaczenia, które leczy każdą ranę i jest darem płynącym z łaski, jaką Jezus Chrystus napełnia małżonków poprzez modlitwę.

TV Trwam News

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl