Jasionka: trwa I Forum Polonii Amerykańskiej

O barierach dla polskiego eksportu dyskutowali w czwartek eksperci podczas I Forum Polonii Amerykańskiej w Jasionce koło Rzeszowa. Tematem spotkania była przede wszystkim szeroko pojęta współpraca pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską. Forum potrwa do jutra.

Częste zmiany w prawie gospodarczym oraz brak jednej instytucji wspierającej polski eksport, to podstawowe problemy. Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że rząd chce korzystać z doświadczenia Polonii. Podkreśliła atrakcyjność Polski dla wielkich korporacji, które mogłyby korzystać z krajowych nowych technologii.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który objął patronat nad wydarzeniem, wskazał z kolei, że współpraca gospodarcza ma ogromny wpływ na rozwój kraju i warto ją rozwijać także z Polonią.

– Rozmawialiśmy o rozwijającej się Polsce, o możliwości współpracy – innej współpracy – z Polonią, nastawionej nie tylko na dziedzictwo narodowe, choć to jest najważniejsze. To jest fundamentem, ale na tym chcemy budować również współpracę gospodarczą, handlową, kulturalną, naukową. O tym też mówiliśmy, to niezwykle istotne. Bardzo ważne jest to, aby jak najwięcej młodzieży jeździło z Polski do USA i odwrotnie – mówił marszałek.

Wśród uczestników I Forum Polonii Amerykańskiej jest nie tylko Polonia z USA, ale również z Litwy, Francji i Szwajcarii. Na zakończenie uczestnicy zwiedzą najważniejsze atrakcje turystyczne Podkarpacia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl