fot. twitter.com

Amerykańska Polonia włącza się w obchody rocznicy Radia Maryja

Nie tylko z Ukrainy, ale także z Chicago docierają życzenia z okazji rocznicy powstania Radia Maryja. Tamtejsza Polonia słucha i wspiera rozgłośnię. W Chicago od lat działa centrala rozgłośni.

W centrali Radia Maryja w Chicago działa studio telewizyjne, w którym nagrywany jest program: „Jak my to widzimy, z daleka widać lepiej”. Także tu rozprowadzone są zestawy satelitarne do odbioru Telewizji Trwam w Stanach Zjednoczonych.

– Radio Maryja i Telewizja Trwam były zawsze wspaniały dziełem nie tylko dla państwa w Polsce, ale i dla nas za oceanem i bardzo konkretnie wpisuje się to dzieło w większy jakiś plan Boży tego, co jest przygotowane dla Polski – powiedział dr Leszek Ballarin z Rodzina Radia Maryja, lekarz internista.

Rodzina Radia Maryja w Stanach Zjednoczonych słucha i wspiera rozgłośnię.

– Jest to wspaniałe narzędzie ewangelizacji, z którego my wszyscy możemy korzystać, z drugiej strony pytanie jest, co ja od siebie daję? – zaznaczył dr Leszek Ballarin.

Dziś, prosto z Chicago napływają specjalne życzenia z okazji 28. rocznicy powstania Radia Maryja.

– Życzenia dla nas wszystkich, dla ojców, dla ojca dyrektora, dla wszystkich ojców współpracujących, dla wszystkich słuchaczy, to żebyśmy mogli, zapatrzeni w Maryję, w ten Niepokalany obraz, który przyświecał św. Maksymilianowi i ks. Blachnickiemu w Ruchu Światło Życie i teraz wszystkim dziełom związanym z Radiem Maryja i z Telewizją Trwam, żebyśmy my wszyscy mogli zapatrzeni w Maryję podążać w kierunku Jezusa, który jest w stajence betlejemskiej – podkreślił dr Leszek Ballarin.

TV Trwam News

drukuj