[NASZ TEMAT] Ks. bp L. Dubrawski z Kamieńca Podolskiego: Dla mnie Radio Maryja jest najlepszym radiem na świecie

Dla mnie Radio Maryja jest najlepszym radiem, które jest na świecie, bo to radio formuje nas, uczy nas, prowadzi nas. Ja Radia Maryja (…) słucham 24 godziny na dobę – powiedział w rozmowie z TV Trwam ks. bp Leon Dubrawski, biskup kamieniecki.

8 grudnia 1991 roku nadawanie rozpoczęło Radio Maryja. W sobotę toruńska rozgłośnia świętuje 28. rocznicę powstania.

Ks. bp Leon Dubrawski podkreślił, ze Radio Maryja jest medium, które formuje i uczy.

– Dla mnie Radio Maryja jest najlepszym radiem, które jest na świecie, bo to radio formuje nas, uczy nas, prowadzi nas. Ja Radia Maryja (…) słucham 24 godziny na dobę – zaznaczył duchowny.

Zawsze zachęcam ludzi do słuchania toruńskiej rozgłośni. Kupuję małe radyjka, którymi obdarowuję innych, aby i oni mogli posłuchać treści płynących w Radiu Maryja – akcentował biskup kamieniecki.

– Kto nie ma radia, to mówię: „proszę przyjść, podaruję to radio, weźmiecie sobie” – żeby mieli. Mówię: „słuchajcie tego radia, bo to jest najlepsze radio, które dzisiaj jest w świecie. Starajmy się je podtrzymywać w różny sposób” – wskazał ksiądz biskup.

Mogę powiedzieć, że jestem zakochany w Radiu Maryja – stwierdził ks. bp Leon Dubrawski.

Ja jestem na tyle zakochany w Radiu Maryją, że naprawdę nawet dzisiaj nie wyobrażam sobie bez niego życia. Na tyle Radio Maryja pokochałem, bo widzę, w jaki sposób Matka Boża działa w tym radiu przez tych ludzi, którzy tam pracują – tłumaczył.

– Życzę słuchaczom i pracownikom, żeby Pan Bóg dał im tyle zdrowia i energii, żeby oni przez to Radio Maryja zawojowali cały świat dla Maryi – podsumował biskup kamieniecki.

radiomaryja.pl/TV Trwam

drukuj