fot. twitter.com

Prześladowania chrześcijan w Burkina Faso

W zapomnianym przez świat kraju Afryki Zachodniej – Burkina Faso cały czas trwają prześladowania chrześcijan. Od początku roku zamordowano tam 60 z nich.

Księża Biskupi z Burkina Faso apelują o pomoc, jednak do tej pory ich wołania nikt nie wysłuchał. W konsekwencji, każdego dnia w tym kraju giną chrześcijanie – zaznacza Krystian Ciempka ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

– Biskupi w Burkina Faso apelują już od dawna, że sytuacja chrześcijan w tym kraju się pogarsza. Od początku roku zginęło tam już 60 osób – podkreśla Krystian Ciempka.

W ostatnią niedzielę terroryści zaatakowali Kościół, w którym modlili się wierni. Tego dnia zginęło 14 chrześcijan. Do ataku nikt się nie przyznał. Istnieją podejrzenia, że to tzw. Państwo Islamskie prowokuje obecnych w kraju muzułmanów do konfliktu z chrześcijanami. Do niedawna, jak podkreślają tamtejsi duchowni, wszyscy żyli w zgodzie.

– Ten kraj jest zapomniany, nikt nie chce mówić o ich tragedii, nikt nie chce mówić o tych relacjach pomiędzy chrześcijanami a muzułmanami, gdzie sami biskupi mówią, że żyli w pokoju i ktoś chce ten konflikt podsycić, i wprowadzić niepokój na całym obszarze w Burkina Faso – mówi Krystian Ciempka.

Księża Biskupi podczas ostatniej konferencji Biskupów w Afryce zwrócili się o pomoc w zaprowadzeniu pokoju do zachodnich mocarstw. Do chrześcijan całego świata apelują o modlitwę za prześladowanych w Bukina Faso.

TV Trwam News

drukuj