fot. Monika Bilska

Od rana do Torunia licznie przybywają pielgrzymi

Od rana do Torunia licznie przybywają pielgrzymi. Niektórzy w rocznicy powstania Radia Maryja uczestniczą już po raz kolejny.

Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i świętego Jana Pawła II, siedziba Radia Maryja przy ul. Żwirki i Wigury oraz Hala Sportowo-Widowiskowa przy ulicy Bema – do tych miejsc od rana licznie przybywają pielgrzymi.

– Pozdrowienia serdeczne dla Ojca Dyrektora z całym zespołem, osób duchownych, świecki, cieszymy się, modlimy się i wspieramy oczywiście te media i ten ośrodek – powiedział ksiądz, który przyjechał na rocznicę Radia Maryja.

– Mamy tutaj parafian z Czechowic, z Kuków, Łazy, Bestwinka, Leszczyny, Złote Łany, Pszczyna, Katowice nawet – mówiła jedna z uczestniczek pielgrzymki.

– Życzymy wszystkiego dobrego wszystkim pielgrzymom, ojcom w tej ciężkiej pracy – podkreśliła kolejna uczestniczka pielgrzymki.

– Pozbieraliśmy wszystkich tych, którzy są tacy jak my, chcą się modlić – powiedziała uczestniczka pielgrzymki.

– Jesteśmy co roku, to jest nasze radio, Radio Maryja, kochane, wspaniałe, cudowne nie ma piękniejszego radia nie tylko w Polsce, ale i za granicą – podkreślił mówiła uczestniczka pielgrzymi.

W programie dzisiejszych uroczystości między innymi różaniec, Koncert w wykonaniu Reprezentacyjnej Orkiestry Marynarki Wojennej z solistami i aktorami scen polskich, i najważniejszy punkt – Msza Święta pod przewodnictwem ks. abp. Wacława Depo.

TV Trwam News

drukuj