[TYLKO U NAS] O. Zbigniew Pieńkos CSsR: Radio Maryja służy Polakom żyjącym na emigracji

Cieszymy się, że od 28 lat Radio Maryja służy Bogu, Kościołowi, Polsce, Polakom. Polakom w Ojczyźnie, ale również tym, którzy żyją na emigracji. Bądźmy wielką polonijną Rodziną Radia Maryja i przyjaciółmi TV Trwam – podkreślił o. Zbigniew Pieńkos CSsR, Dyrektor Centrali Radia Maryja w Chicago.

„Tu Radio Maryja, katolicki głos w twoim domu. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja Zawsze Dziewica!” – tym pozdrowieniem Rodzina Radia Maryja wita się codziennie również w Stanach Zjednoczonych. Centrala Radia Maryja w Chicago działa od 1997 r. Na początku funkcjonowania, w rozgłośni posługiwały siostry loretanki. Od 2000 r. jest już ojciec odpowiedzialny za polonijną Rodzinę Radia Maryja. Przez pierwszych dziewięć miesięcy posługę w Radiu pełnił o. Jan Zubel, kolejne trzy miesiące (2001 r.) o. Robert Jasiak, a od 2002 r. funkcję Dyrektora Centrali Radia Maryja w Chicago pełni o. Zbigniew Pieńkos CSsR.

Centrala Radia Maryja w Chicago spełnia ważna rolę w jednoczeniu amerykańskiej Polonii.

– To miejsce jest dla Polaków szczególnym miejscem. Tutaj chcemy przez ewangelizację, przez media pomagać osobom żyjącym z dala od Ojczyzny, może czasem borykającym się ze swoimi problemami. Tutaj znajdą dobrą książkę, ale także – jeśli jest taka konieczność – porady i duchową pomoc. Cieszymy się, że od 28 lat Radio Maryja służy Bogu, Kościołowi, Polsce, Polakom. Polakom w Ojczyźnie, ale również tym, którzy żyją na emigracji. Dziękujemy Bogu, że od wielu, wielu lat – ponad 22 – to miejsce, tutaj właśnie w Chicago, jest miejscem, gdzie Radio Maryja jest identyfikowane w Stanach Zjednoczonych – zaznaczył o. Zbigniew Pieńkos CSsR.

Od 2003 r. Polacy żyjący na emigracji mogą również oglądać TV Trwam. W chicagowskim studiu telewizyjnym nagrywane są programy dla TV Trwam m.in. „Jak my to widzimy – z daleka widać lepiej”. Emisja w każdą niedzielę o godz. 23.00. [zobacz najnowszy odcinek] 

– Niech te media będą nam pomocą, szczególnie wtedy, kiedy jest ciężko – szukajmy tutaj rozwiązania problemów, które nieraz nas nurtują, bo na pewno każdy znajdzie coś ciekawego, cos pożytecznego dla siebie. Bądźmy razem. Bądźmy wielką polonijną Rodziną Radia Maryja i przyjaciółmi TV Trwam – powiedział Dyrektor Centrali Radia Maryja w Chicago.

Ks. Antoni Dziorek ze zgromadzenia księży zmartwychwstańców, którzy pomagają w prowadzeniu dzieł, mówił, że Radio Maryja odgrywa ważną rolę w życiu każdego człowieka.

– Jest potrzebne nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Szczególnie wśród Polonii, gdzie jest nas tak wielu (…). Wspaniale, że to radio istnieje, a Matka Boża jest jego Przewodniczką. Radio Maryja jest dla nas zaszczytem, a zarazem wielką pomocą w naszej pracy duszpasterskiej wśród całej Polonii. Dziękuję Ojcu Dyrektorowi, którego miałem zaszczyt gościć wiele razy w naszej parafii, oraz pozostałym ojcom redemptorystom – powiedział ks. Antoni Dziorek.

Chyba nikt po 1989 r. nie dokonał tak wiele, jak Radio Maryja – wskazał z kolei współpracownik katolickiej rozgłośni Jan Żółtek.

– Oby to Radio, oby TV Trwam, ojcowie, którzy tu posługują, dalej pełnili swoją rolę. Oby Rodzina Radia Maryja się rozrastała – zaznaczył.

 

Centrala Radia Maryja w Chicago każdego roku organizuje pielgrzymki do Amerykańskiej Częstochowy.  Urządza również spotkania opłatkowe w różnych miastach Stanów Zjednoczonych.

radiomaryja.pl

drukuj