fot. Szymon Cieślar

[TYLKO U NAS] J. Kaczyński w liście z okazji 28. rocznicy powstania Radia Maryja: Niech to dzieło rozrasta się i rozkwita

Niech to prowadzone przez o. dyrektora Tadeusza Rydzyka wielkie dzieło, którego niezbywalnym elementem jest Radio Maryja, rozrasta się i rozkwita – życzył w liście skierowanym do uczestników obchodów 28. rocznicy powstania Radia Maryja prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. List odczytał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Jarosław Kaczyński w liście skierowanym do pielgrzymów świętujących urodziny Radia Maryja zaznaczył, że „w jednym zdaniu nie sposób objąć bogactwa wieloaspektowej działalności” toruńskiej rozgłośni.

– Można w nim jednak wyrazić jej istotę, którą stanowi pełna całkowitego oddania służba Panu Bogu i Ojczyźnie. A ponieważ wiemy, że Radio Maryja jest dziełem Opatrzności i że Opatrzność działa poprzez ludzi, to dziękujemy również Panu Bogu za ten dar, jakim jest osoba czcigodnego o. dyrektora Tadeusza Rydzyka CSsR. Bez niego, jego śmiałej wyobraźni, klarownej myśli, hartu ducha i nieugiętej woli, ten wznoszący się ku niebu, jak gotyckie katedry, gmach, nie zostałby wzniesiony – wskazał prezes PiS.

Polityk w liście wyraził również wdzięczność „Panu Bogu, że obdarzył nas taką rzeszą słuchaczy, członków Rodziny Radia Maryja, widzów Telewizji Trwam”.

– Bóg zapłać za to, że uczestniczycie w polskim życiu duchowym, społecznym i publicznym, za waszą wierność Panu Bogu i Ojczyźnie. Korzystając z okazji, chciałbym osobno podziękować za okazane w wyborach parlamentarnych wsparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, dla obozu Zjednoczonej Prawicy. Dzięki państwa głosom (…) możemy kontynuować polską politykę niepodległościową, politykę wzmacniania naszej politycznej, gospodarczej, kulturowej i duchowej suwerenności. Politykę podtrzymywania tego wszystkiego, co składa się na fundament naszej chrześcijańskiej cywilizacji – podkreślił.

Jarosław Kaczyński złożył również życzenia skierowane do Rodziny Radia Maryja.

– Niech to prowadzone przez o. dyrektora Tadeusza Rydzyka wielkie dzieło Ad maiorem Dei gloriam (na większą chwałę Bożą – z łac.), którego niezbywalnym elementem jest Radio Maryja, rozrasta się i rozkwita, ofiarowując coraz więcej polskich serc Panu Bogu i Rzeczypospolitej. Niech przemienia się w coraz potężniejszy filar wiary, polskości i patriotyzmu. Niech ta miłość nabiera mocy z roku na rok, z pokolenia na pokolenie, byśmy jako naród mogli sprostać tej wielkiej misji dziejowej, jaką nam wyznaczył św. Jan Paweł II – życzył Prezes Prawa i Sprawiedliwości.

radiomaryja.pl

 

drukuj