fot. Szymon Cieślar

[TYLKO U NAS] Wicepremier J. Sasin: Nie bez powodu słuchacze mówią o sobie, że tworzą Rodzinę Radia Maryja. Rodzina to bliskość, wspólnota, przyjaźń, ale i wspólna odpowiedzialność

Radio Maryja żywo i szybko reaguje na wydarzenia w otaczającej nas rzeczywistości, na to wszystko, czym żyje społeczność ludzi wierzących. Prowadzi ewangelizację oraz broni chrześcijańskich tradycji i kultury polskiej – podkreślił w wystąpieniu na uroczystości 28. rocznicy powstania Radia Maryja wicepremier Jacek Sasin.

Minister aktywów państwowych przekazał uczestnikom uroczystości pozdrowienia od całego rządu RP.

– 28 lat to cudowny wiek – jeszcze młodość, ale też wielkie doświadczenia. Tak jest również z Radiem Maryja, która ma cały czas młodzieńczą witalność, chęć zmieniania świata, ale jednocześnie za sobą bardzo wiele doświadczeń, często trudnych. Pamiętamy czas, kiedy powstawało radio. To było wkrótce po upadku komunizmu w Polsce, w trudnym czasie, kiedy ten katolicki głos w każdym domu był niezwykle oczekiwany i potrzebny. Pamiętamy, jak broniło się na medialnym rynku, mimo kłód rzucanych pod nogi, jak walczyło o koncesje, ile trzeba było trudu, walki, manifestacji. Dumny jestem, że nasze środowisko polityczne stanęło wtedy po stronie Radia Maryja i udało się wygrać bitwę – zaznaczył wicepremier.

Jacek Sasin wskazał, że „toruńska rozgłośnia to niezwykle istotna instytucja życia religijnego i społecznego w Polsce”.

– Ona żywo i szybko reaguje na wydarzenia w otaczającej nas rzeczywistości, na to wszystko, czym żyje społeczność ludzi wierzących. Prowadzi ewangelizację oraz broni chrześcijańskich tradycji i kultury polskiej. (…) Nie bez powodu słuchacze mówią o sobie, że tworzą Rodzinę Radia Maryja, a rodzina to znaczy coś więcej niż tylko zestaw słuchaczy. Rodzina to bliskość, wspólnota, przyjaźń, ale i wspólna odpowiedzialność – wskazał wicepremier Jacek Sasin.

Minister aktywów państwowych podkreślił, że „dzięki Radiu Maryja, Telewizji Trwam, wszystkim przedsięwzięciom, które są dziełem o. dr Tadeusza Rydzyka, szerokie rzesze katolików w Polsce odnalazły się wobec prób relatywizowania nauki Kościoła”.

– Wobec wprowadzania w życie społeczne antykatolickich ideologii oraz prób dzielenia wierzących na tych postępowych i tych konserwatywnych. (…) Kościół jest jeden i wierzący stanowią jedną grupę. Ta nauka zawsze płynęła i płynie z audycji Radia Maryja – wskazał wicepremier Jacek Sasin.

radiomaryja.pl

drukuj