fot. Monika Bilska

Dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”: Mamy radość, że możemy dziś okrasić urodziny Radia Maryja swoim repertuarem – tańcem, śpiewem i muzyką

Koncert „Pieśń o Ojczyźnie” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny rozpocznie dziś obchody 29. rocznicy powstania Radia Maryja. Koncert będzie można wysłuchać od godz. 15.30 na antenie Radia Maryja i zobaczyć w TV Trwam.

https://twitter.com/MonikaaaBilska/status/1333854166536646658

W tym roku artyści wystąpią w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Na scenie zaprezentują narodowe tańce oraz zaśpiewają patriotyczne pieśni.

Artyści wielokrotnie spotykali się w grudniu z Rodziną Radia Maryja. Zbigniew Cierniak, dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, zachęca do wysłuchania dzisiejszego koncertu.

– Nie pierwszy raz uczestniczymy w rocznicy powstania Radia Maryja, to już któryś nasz występ przy tych okolicznościach. Cieszymy się, że możemy brać udział w uroczystościach, w których spora część naszego społeczeństwa ma okazję nas wtedy zobaczyć. Ale też my mamy radość z tego, że możemy okrasić to wydarzenie swoim repertuarem: tańcem, śpiewem i muzyką – mówił Zbigniew Cierniak.

Główne uroczystości rocznicowe odbędą się jutro w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Obchody rozpocznie o godz. 11.00 medytacja oraz modlitwa różańcowa. Następnie sprawowana będzie Eucharystia. Na wtorek 8 grudnia uroczystości zaplanowano w Bydgoszczy. [czytaj więcej]

Rocznica katolickiej rozgłośni to wyjątkowy dzień dla Rodziny Radia Maryja. Co roku słuchacze gromadzili się licznie w Toruniu. Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczne uroczystości odbędą się z organiczną liczbą osób.

Wydarzenie można będzie śledzić na antenach Radia Maryja i Tv Trwam.

RIRM

drukuj