fot. Monika Bilska

Świętujemy 28. rocznicę powstania Radia Maryja

Świętujemy 28. rocznicę powstania Radia Maryja. To rozgłośnia, która buduje żywy Kościół. Dopuszcza do głosu wszystkich, którzy rozumieją wagę chrześcijaństwa – tak o Radiu Maryja mówią osoby, które od lat są blisko dzieł powstałych w Toruniu.

Radio Maryja to dziś nie tylko rozgłośnia, to rodzina, która żyje w dialogu, wzajemnie sobie pomaga, a jej wspólnym mianownikiem jest wiara.

– To jest rodzina, która wzajemnie sobie pomaga, która modli się za Ojczyznę, modli się za Kościół i jest to wspólnota, dzięki której tak naprawdę Kościół dzisiaj w Polsce ma ten wymiar, którego nie ma już w prawie żadnym innym państwie, że jest Kościołem żywym, Kościołem, który się rozwija i który jest naprawdę w sercu wielu Polaków – mówi Andrzej Jaworski, przewodniczący Instytutu im. św. Jana Pawła II „Pamięć i Tożsamość”.

Marszałek senior IX kadencji Sejmu i były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz nie ma wątpliwości z jakimi wartościami kojarzy się Radio Maryja.

– Katolicko-narodowymi, pokazującym ten związek między tożsamością polską, tożsamością Polaka, a katolicyzmem – podkreśla Antoni Macierewicz.

Na antenie Radia Maryja można dziś usłyszeć różne głosy i poglądy, jednak mają one wspólne spoiwo, to troska o dobro Polski i narodu w zgodzie z chrześcijańskimi wartościami.

– W Radiu Maryja występują nie tylko katolicy o różnych opcjach politycznych, trzeba sobie z tego zdawać sprawę, my przecież często się spieramy i to bardzo zasadniczo, jeśli chodzi o rozwiązania polityczne, ale także zabierają głos i są częstymi gośćmi ludzie nie wierzący, ale rozumiejący wagę chrześcijaństwa – zaznacza Antoni Macierewicz.

Katolicki głos dociera do domów nie tylko rodaków mieszkających w Polsce, dziś rozgłośni można słuchać na całym świecie.

– To już wcześniej powiedział Jan Paweł II, że tak naprawdę życząc Radiu Maryja kolejnych słuchaczy czy telewidzów, było niech Radio Maryja dotrze aż do Chin, idąc dzisiaj za słowami Jana Pawła II obserwujemy duże zjawisko społeczne jednoczenia Polonii wokół właśnie środowiska Radia Maryja – wskazuje Marcin Wojciechowski, ekspert ds. komunikacji.

Dziś Radio Maryja dba o to, by wychowywać w wierze i edukować kolejne pokolenia Polaków.

TV Trwam News

drukuj