fot. Monika Bilska

Wspomnienie rocznicy Radia Maryja sprzed roku

Rocznicę powstania Radia Maryja świętujemy zawsze w pierwszą sobotę grudnia. Jak zawsze, także i 1 grudnia 2018 roku całą Rodzinę Radia Maryja powitał założyciel i dyrektor rozgłośni Ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR.

– To wszystko jest dzięki wam. Mówię dzięki wam, to dzięki tym wszystkim, którzy są na świecie. I wspierają to i nie słuchają tej propagandy – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja.

Na uroczystości obecny był także premier Mateusz Morawiecki.

– Matko Boska Nieustającej Pomocy, to jest moja wielka prośba, wielkie zawołanie: Miej w opiece naród cały. Również tych, którzy nie kochają Polski aż tak mocno jeszcze, póki co tak, jak my tutaj, tak jak cała Rodzina Radia Maryja, której składam najlepsze życzenia za cały trud, za wszystko, co dla Polski, dla Boga zrobiliście państwo przez te 27 lat – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

List skierował także prezydent Polski Andrzej Duda, który odczytał Adam Kwiatkowski, minister w kancelarii prezydenta.

– W ten sposób uwolniona została znaczna część olbrzymiego duchowego i społecznego potencjału polskich katolików. Właśnie tego ducha bardzo nam dzisiaj potrzeba – podkreślał Adam Kwiatkowski.

Uroczystej Mszy Świętej z okazji 27. rocznicy powstania Radia Maryja przewodniczył metropolita szczecińsko-kamieński  ks. abp Andrzej Dzięga.

– Dziękujemy Bogu za dzieła i za ludzi Radia Maryja. I Wam – ludzie Radia Maryja – po Bożemu, z serca, dziękujemy. I prosimy Boga przez Maryję, w tajemnicy Jej Niepokalanego Serca – niech trwa i ciągle obfite owoce przynosi ten Maryjny, Powszechny Uniwersytet duchowej i narodowej Wolności i Rozumności Polaków. Tak przecież te Media Maryjne nauczają – mówił ks. abp Andrzej Dzięga.

Działalność Radia Maryja ściśle wpisuje w misję zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela – podkreślał przed rokiem prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów o. Janusz Sok CSsR.

– Jakże pięknie to współgra z tym wszystkim, co ojcowie redemptoryści wraz ze świeckimi współpracownikami czynią w Radiu Maryja od lat. Bardzo wam dziękuję za to, że właśnie takiego ducha, ducha nadziei i gorliwości, wiary i miłości w Radiu można usłyszeć i wyczuć – zaznaczał o. Janusz Sok.

Podobnie jak przed rokiem, także i w tym roku w uroczystości urodzinowej Radia Maryja udział weźmie wielu znamienitych gości.

TV Trwam News

drukuj