fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Ks. bp W. Śmigiel: Dziękuję za dzieła realizowane przez Radio Maryja

Dziękuję dziś Radiu Maryja za wszelkie dobre dzieła, które realizuje. (…) W sposób szczególny dziękuję za troskę o rozwój wiary, nadziei i miłości w małżeństwach i rodzinach chrześcijańskich – powiedział w trakcie obchodów 28. rocznicy powstania Radia Maryja ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz diecezji toruńskiej.

Ks. bp Wiesław Śmigiel witając gości przed uroczystą Eucharystią z okazji 28. rocznicy powstania Radia Maryja zauważył, że za toruńską rozgłośnią jest „długa, ale twórcza droga”.

– Od lokalnej rozgłośni do katolickiego medium o ogromnym zasięgu i bardzo ambitnym programie. Wokół Radia Maryja powstały także inne dzieła – sporo ważnych dla Kościoła i Ojczyzny, takich jak: „Nasz Dziennik”, Telewizja Trwam, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, w którym znajduje się Kaplica Pamięci z nazwiskami Polaków, którzy z narażeniem życia swego i swoich rodzin ratowali Żydów w czasie II wojny światowej. Z tych miejsc płynie tak potrzebna modlitwa o przebaczenie, pojednanie i o pokój na całym świecie – wskazał duchowny.

Takie inicjatywy edukują, kształtują patriotyzm, uczą wrażliwości społecznej – kontynuował ordynariusz diecezji toruńskiej.

– Mają również swoje zadanie ewangelizacyjne. Dziękuję dziś Radiu Maryja za wszelkie dobre dzieła, które realizuje. (…) W sposób szczególny dziękuję za troskę o rozwój wiary, nadziei i miłości w małżeństwach i rodzinach chrześcijańskich oraz za niestrudzone budzenie świadomości, że życie ludzkie jest darem, powinno być szanowane i chronione od poczęcia do naturalnej śmierci – powiedział ks. bp Wiesław Śmigiel.

Duchowny zaznaczył, że Rodzina Radia Maryja „to ogromna wspólnota – widzimy osoby starsze, chore, ale również ludzi w sile wieku i młodych, którzy chcą głosić Chrystusa słowem i czynem”.

– Wciąż w poczuciu odpowiedzialności za Kościół szukamy dróg dotarcia z orędziem dobrej nowiny do ludzi młodych. To również jest widoczne w całej działalności Radia Maryja. Zatem całej wspólnocie Radia gratuluje rocznicy i osiągnięć. Dziękuję za dobre dzieła, za współpracę pełną życzliwości oraz zrozumienia. Proszę także o pomoc w ewangelizacji, szczególnie małżeństw i rodzin – wskazał ordynariusz diecezji toruńskiej.

 radiomaryja.pl

drukuj