[TYLKO U NAS] A. Rabuszak o zmianach w ruchu drogowym podczas 28. rocznicy Radia Maryja: Będą one dotyczyły głównie ulicy Żwirki i Wigury oraz Bema, czyli miejsca głównych uroczystości w hali sportowo-widowiskowej

Zmiany będą dotyczyły głównie ulicy Żwirki i Wigury oraz Bema, czyli tam, gdzie będzie miejsce głównych uroczystości w hali sportowo-widowiskowej. Dotychczasowe doświadczenie wskazuje, że pielgrzymi przybywający do Torunia zaczynają swoją pielgrzymkę od Radia Maryja – powiedział Andrzej Rabuszak z wydziału ochrony ludności w Toruniu w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Andrzej Rabuszak wskazał, jakie utrudnienia drogowe będą miały miejsce podczas uroczystości 28 rocznicy powstania Radia Maryja.

– Zmiany będą dotyczyły głównie ulicy Żwirki i Wigury oraz Bema, czyli tam gdzie będzie miejsce głównych uroczystości w hali sportowo-widowiskowej. Dotychczasowe doświadczenie wskazuje, że pielgrzymi przybywający do Torunia zaczynają swoją pielgrzymkę od Radia Maryja z tym, że autokary, które będą chciały podjechać pod siedzibę Radia Maryja, będą mogły wjechać tylko od ulicy Grudziądzkiej – poinformował gość „Aktualności dnia”.

Zmiana organizacji ruchu będzie dotyczyła także miejsca docelowego uroczystości, jakim jest hala przy ulicy Bema.

– Policja i Straż Miejska będzie tam, gdzie będą zmiany w organizacji ruchu ale i nie tylko, bo będą również pomagali uczestnikom, pielgrzymom. Autokary podjeżdżające pod halę na Bema będą zatrzymywały się i pielgrzymi będą wysiadali tylko od strony hali. To jest podyktowane przede wszystkim bezpieczeństwem uczestników. Pielgrzymi będą akurat po dłuższej podróży. W związku z tym, żeby nie przechodzili przez jezdnię, to będą wysiadać bezpośrednio przy hali. Natomiast jeśli autokar będzie jechał od strony Bydgoszczy, czyli od strony drogi numer 80 i będzie jechał przez Plac Hoffmana, to na ulicy Bema będzie z dwóch pasów zmiana organizacji ruchu polegająca na tym, że dwa pasy staną się jednym i tak na wysokości takiego obiektu, jakim będzie Tor-Tor, będzie można zrobić nawrotkę i podjechać pod halę, i tam pielgrzymi wysiadają – wyjaśnił Andrzej Rabuszak.

Busy i autobusy będą miały możliwość zaparkowania na Motoarenie – oznajmił przedstawiciel wydziału ochrony ludności w Toruniu.

– To jest taki duży obiekt w kierunku Bydgoszczy na drodze numer 80. Kierowcy będą mogli tam skorzystać z ciepłej herbaty, toalet i tym podobnych rzeczy i takie będą dla nich udogodnienia, natomiast po zakończonych uroczystościach i zebraniu się całego autobusu przewodnik grupy dzwoni po autobus, autobus podjeżdża i zabiera pielgrzymów – dodał.

Andrzej Rabuszak przedstawił najważniejsze informacje i wskazówki dla pielgrzymów przybywających do Torunia.

– Każdy pielgrzym powinien mieć numer telefonu do swojego opiekuna oraz dodatkowo do kierowcy. To jest czasami akurat potrzebne, natomiast w autokarze przed wyjazdem z Torunia trzeba sprawdzić, czy siedzi obok mnie ta sama osoba, bo to czasem różnie bywa w tym ferworze. Należy także pamiętać o tym, aby nie przynosić ze sobą do hali żadnych niebezpiecznych, ostrych narzędzi, bo to będzie sprawdzane. Należy zabrać ze sobą jedynie niezbędny bagaż i leki, które są potrzebne danej osobie. Ponadto prosimy, żeby pielgrzymi nie zostawiali bez opieki żadnych swoich paczek, torebek, pakunków, bo może to spowodować niepotrzebną interwencję służb. Hala widowiskowo-sportowa będzie gotowa na przyjęcie pielgrzymów już od godziny 7.30 – podsumował Andrzej Rabuszak.

Całą audycję „Aktualności dnia” z Andrzejem Rabuszakiem mogą Państwo odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj