[TYLKO U NAS] Ks. bp J. Tyrawa: Dzięki Radiu Maryja możemy mówić o ważnych sprawach

Najserdeczniejsze podziękowania ojcu Dyrektorowi Tadeuszowi Rydzykowi i całemu jego zgromadzeniu przede wszystkim za to, że stworzyli taki właśnie instrument jak Radio Maryja, gdzie możemy mówić o ważnych sprawach – zaznaczył w niedzielę ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz diecezji bydgoskiej, podczas obchodów 28. rocznicy powstania Radia Maryja w Bydgoszczy.

Z racji zbliżającego się terminu beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, ordynariusz diecezji bydgoskiej przypomniał nauczanie Prymasa Tysiąclecia. Przyznał, że zagadnienia, które podejmował, nie były łatwe. Sługa Boży na pierwszym planie stawiał kształtowanie chrześcijańskiej postawy, czyli wychowanie.

– Mocno podkreślał tu instytucje, które wychowują: rodzina, Kościół, szkoła, naród, aby następnie złożyć świadectwo wychowanego człowieka przez rodzinę, pracę zawodową, kapłaństwo (…). Taki był plan i program Prymasa Tysiąclecia dla chrześcijańskiego narodu, dla Polski. Rodzinę ks. kard. Wyszyński stawiał na pierwszym miejscu. Rodzina nie tylko wychowuje, ale jest pierwszą instytucją, która swoją mocą stanowi o niezależności i mocy narodu zdolnej przeciwstawić się wrogom, a niekiedy i państwu, jeśli to jest wrogie narodowi. Tu tkwi przyczyna, że rodzina bardzo często jest zwalczana, a niekiedy niszczona, bowiem przeszkadza takiej czy innej polityce, a zwłaszcza takiej czy innej ideologii. Źródłem tej mocy w rodzinie jest wychowanie moralne i religijne – powiedział ks. bp Jan Tyrawa.

Także Radio Maryja, biorąc za przykład nauczanie Prymasa Tysiąclecia, dokładnie od 28 lat pełni funkcję wychowawczą w społeczeństwie. W programie radiowym najwięcej miejsca zajmuje misja ewangelizacyjna, jednak katolicka rozgłośnia poprzez swoją działalność pełni również wymiar edukacyjny.

Kiedy dziś obchodzimy 28. rocznicę powstania Radia Maryja (…) wyrażamy naszą wdzięczność Bogu. Najserdeczniejsze podziękowania ojcu Dyrektorowi Tadeuszowi Rydzykowi i całemu jego zgromadzeniu przede wszystkim za to, że stworzyli taki właśnie instrument jak Radio Maryja, gdzie możemy mówić o tak ważnych sprawach, jak chociażby dzisiaj – akcentował ks. bp Jan Tyrawa.

radiomaryja.pl

 

drukuj