[TYLKO U NAS] M. Małecki: Radio Maryja w najtrudniejszych czasach potrafiło upominać się o Polskę i sprawy ludzi

Radio Maryja w najtrudniejszych czasach naporu ideologicznego i czasach ciężkich gospodarczo, w latach 90. było głosem, który potrafił upominać się o Polskę i sprawy ludzi, o których nikt nie pamiętał – powiedział podczas 28. rocznicy powstania Radia Maryja Maciej Małecki, wiceminister aktywów państwowych.

7 grudnia w Arenie Toruń odbyły się obchody 28. rocznicy powstania Radia Maryja. W tym czasie z Radiem wzrastało wiele osób, w tym obecny wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki.

– Dzięki moim rodzicom mogłem dorastać z Radiem Maryja od czasów licealnych, w pierwszych latach mojej pracy i służby w samorządzie sochaczewskim i polskim parlamencie. Jaka byłaby Polska bez Radia Maryja? Dzisiaj mamy Polskę, która szanuje patriotów, w której rodzina to związek kobiety i mężczyzny – mamy i taty. Radio Maryja w najtrudniejszych czasach naporu ideologicznego i czasach ciężkich gospodarczo, w latach 90. było głosem, który potrafił upominać się o Polskę i sprawy ludzi, o których nikt nie pamiętał – podkreślił.

W czasie swojego istnienia Radio Maryja było celem wielu ataków.

– 28 lat Radia Maryja to czas wspaniałych dzieł, które powstały wokół Radia, ale też czas ataków na ojców, szczególnie ojca Tadeusza Rydzyka. Dzisiaj jest czas, by podziękować, że w Polsce mamy takie radio, które nazywa się Radio Maryja – wskazał wiceminister.

Zdaniem Macieja Małeckiego Radio Maryja przypomina politykom, czym jest ich służba dla kraju i ludzi.

– Dla nas, polityków, to przypomnienie, czym jest służba dla Polski, że słowa „Bóg, Honor, Ojczyzna” powinny być drogowskazem dla tych, którzy rozpoczynają służbę w skali kraju, województwa, powiatu czy gminy – powiedział Maciej Małecki.

radiomaryja.pl

drukuj