fot. Monika Bilska

Toruń gotowy na przyjęcie gości z okazji 28. rocznica powstania Radia Maryja

Już w sobotę w Toruniu pod hasłem „Głosić Chrystusa Pana z Maryją” odbędą się uroczystości 28. rocznicy powstania Radia Maryja. W hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Bema w Toruniu trwają ostatnie przygotowania do tego wydarzenia.

– Sala jest przygotowana na przyjęcie wszystkich pielgrzymów. Teraz przygotowują się ekipy techniczne, które pomogą nam zrealizować transmisję radiową i telewizyjną, też odpowiednio nagłośnić koncert, przygotować go dla artystów – powiedział o. Grzegorz Moj CSsR.

Na uczestników rocznicy czekają występy artystyczne, a głównym punktem programu będzie uroczysta Eucharystia.

– Będzie Reprezentacyjna Orkiestra Marynarki Wojennej z solistami, będą aktorzy scen polskich – pani Halina Łabonarska, pan Marcin Kwaśny – artyści będą się dzielić tym, co buduje nasza Ojczyznę. Jesteśmy już po 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, więc będzie i okazja wysłuchania pięknych pieśni patriotycznych, kościelnych – wskazał duchowny.

Wydarzenie co roku przyciąga do Torunia tysiące pielgrzymów.

– Nawet płytę tego obiektu przygotowujemy. Zazwyczaj tu jest miejsce do tego, by podejmować rozgrywki, biegać po tej sali sportowej, a my ją zamieniliśmy – można powiedzieć – na widownię, na miejsce, w którym wszyscy pielgrzymi swobodnie będą mogli usiąść – mówił o. Grzegorz Moj

Wydarzenie będzie transmitowane w Telewizji Trwam.

Konrad Janik/TV Trwam News

[GALERIA] Ostatnie przygotowania do 28. Rocznicy powstania Radia Maryja – fot. Monika Bilska

drukuj