[TYLKO U NAS] O. D. Paszyński CSsR: Motywem, który łączy nas w Rodzinie Radia Maryja – nie jest sukces, ale dobro

Motywem, który łączy nas w Rodzinie Radia Maryja nie jest sukces, ale dobro, które tym bardziej jest autentyczne, im bardziej się nim dzielimy z innymi. Dlatego ten motyw postawy jest magnesem, który przyciąga i który sprawia, że ta rodzina się rozrasta, który sprawia, że tam, gdzie jest Rodzina Radia Maryja – jest radość i wiele dobra – akcentował o. Dariusz Paszyński CSsR, wikariusz prowincjała Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, podczas 28. rocznicy powstania Radia Maryja w Bydgoszczy.

Droga Rodzino Radia Maryja, jesteście dla nas bardzo ważni – powiedział o. Dariusz Paszyński CSsR rozpoczynając przemówienie w bydgoskiej katedrze pw. świętych Marcina i Mikołaja. Świątynia zgromadziła w niedzielę wiernych na 28. rocznicy powstania Radia Maryja.

– Czymś niesamowitym jest, że jako redemptoryści możemy z Wami współpracować w dziele odmiany „oblicza tej ziemi” tu w Ojczyźnie i tam wszędzie, gdzie dociera katolicki głos z Torunia. Wraz z Wami dziękujemy Bożej Opatrzności za to, że to właśnie nam redemptorystom powierzyła u początku, a potem towarzyszenie temu wspaniałemu dziełu. Chcemy dziękować razem z Wami za to, że 28 lat temu o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja, wraz z ówczesnym zarządem warszawskiej prowincji, podjął bardzo ryzykowną i bardzo ważną, ale – jak widzimy po latach – bardzo potrzebną i konieczną decyzję. Dobrze, że jesteście. Dziękuję Wam, że trwacie. I trwajcie dalej mocni w wierze – zaznaczył wikariusz prowincjała Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela.

O. Dariusz Paszyński wskazał, że motywem, który łączy ludzi w Rodzinie Radia Maryja, nie jest sukces, ale dobro.

– Dobro, które tym bardziej jest autentyczne, im bardziej się nim dzielimy z innymi. Tym dobrem nie jest posiadanie, władza, ale bycie, postawa pełna miłości, zaangażowania, postawa poświęcenia dla drugiego człowieka. Dlatego ten motyw postawy jest magnesem, który przyciąga i który sprawia, że ta rodzina się rozrasta, który sprawia, że tam, gdzie jest ta rodzina – jest radość, jest wiele dobra (…). Dalej róbmy swoje, wpatrujmy się w Maryję Niepokalanie Poczętą i prośmy Ją, aby ona dodawała nam otuchy, aby sprawiła, byśmy tak, jak Ona szli śladem Jezusa Chrystusa. Ona to czyniła w życiu, szła za swoim Synem, ale abyśmy my, naśladując Ją, szli śladem naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Prośmy, abyśmy tak, jak Ona, uczyli się i żyli mocną wiarą, abyśmy mieli nadzieję i abyśmy tak jak Ona kochali – mówił wikariusz prowincjała Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela.

radiomaryja.pl

drukuj