fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] O. T. Rydzyk CSsR: Dziękujemy księżom biskupom za odważne głoszenie prawdy

Dziękujemy księżom arcybiskupom, biskupom za odważne głoszenie prawdy. Także dzisiaj – a będą was tłuc za to, będą was kamienować za to – mówił w swoim słowie podczas uroczystości z okazji 28. rocznicy powstania Radia Maryja dyrektor toruńskiej rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Dyrektor Radia Maryja podziękował wszystkim służbom, które zaangażowały się w przygotowanie i bezpieczne przeprowadzenie uroczystości z okazji 28. rocznicy powstania Radia Maryja.

– Dziękujemy bardzo serdecznie policji, służbom miejskim. Na ręce pana komendanta Macieja Lewandowskiego, który zawsze jest życzliwy i pana komendanta Mirosława Bartulewicza. Oczywiście w Toruniu jest taki główny specjalista ds. bezpieczeństwa i porządku publicznego – i porządek był – pan Andrzej Rabuszak. Też dziękujemy. I temu człowiekowi, który nam tutaj prezesuje w tej arenie toruńskiej panu Andrzejowi Pietrowskiemu, też dziękujemy. Ale też służbie zdrowia – akcentował o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Redemptorysta zaapelował do pielgrzymów, aby uchowali wiarę.

– Dziękujemy księżom arcybiskupom, biskupom za odważne głoszenie prawdy. Także dzisiaj – a będą was tłuc za to, będą was kamienować za to. Księże arcybiskupie Leszku Sławoju Głodziu, nie przejmuj się, że tyle ci tych filmów robią i piszą. Żeby tylko nazwiska nie przekręcali. My się nie boimy nic, Alleluja i do przodu! – zaznaczył.

  1. Tadeusz Rydzyk CSsR zachęcił wiernych, aby ci głosili Ewangelię.

– Katecheza. Ja tu mam kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego. W każdym domu, każda babcia niech zaprasza na kotleta schabowego, niech zaprasza na rosół, na ciastka i z wnukami też mówi, razem z dziadkiem. Bo słuchajcie, idzie straszny walec. Chcą nam wyrwać wiarę. Księży nazywają pedofilami, homoseksualistami, jeszcze nie wiem co, imperatorami. Nie tak piszą? Tak „prawdę” mówią. To jest taka moskiewska prawda, co kiedyś była, a teraz jest taka. Była taka gazeta „Komsomolskaja Prawda”, „Moskiewska Prawda”, a teraz – „Wyborczaja Prawda”, „TVN-owskaja Prawda” – wskazał założyciel toruńskiej rozgłośni.

Księżom biskupom życzę, żeby wytrzymali – powiedział Dyrektor Radia Maryja.

– A nam wszystkim – żebyśmy stali razem z kapłanami, z biskupami, czy to w Gdańsku, czy to w Krakowie, czy gdziekolwiek. Tak, jak żeście zawsze stali z Radiem Maryja. Jak robią te marsze (…) to iść tam, i księża też. Nie zostawiać arcybiskupa samego. (…) Myśmy w komunizmie dawali sobie radę, a teraz nie? – pytał redemptorysta.          

radiomaryja.pl

drukuj