fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] Red. G. Górny: Wielu osobom wydawało się, że objawienie fatimskie już się zakończyło, ale Benedykt XVI, przebywając w 2010 roku w Fatimie, powiedział, że myliłby się ten, kto by pomyślał, iż Fatima wyczerpała już swój proroczy potencjał

Wielu osobom wydawało się, że objawienie fatimskie już się zakończyło, ale Benedykt XVI, przebywając w 2010 roku w Fatimie, powiedział, że myliłby się ten, kto by pomyślał, iż Fatima wyczerpała już swój proroczy potencjał. Zobaczmy, że kiedy zaczęła się wojna na Ukrainie, to sami ukraińscy biskupi wystosowali list z prośbą do Franciszka o dokonanie poświęcenia, ponieważ we wszystkich poprzednich aktach poświęcany był cały kraj, ale nie wymieniano Rosji. W najbliższy piątek po raz pierwszy padnie nazwa Rosji – powiedział red. Grzegorz Górny, redaktor tygodnika „Sieci”, felietonista, w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

W najbliższy piątek, podczas celebracji pokutej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra, papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego aktu w tym samym dniu w Fatimie dokona ks. kard. Konrad Krajewski, jałmużnik papieski.

– Poświęcenie, które odbędzie się w najbliższy piątek, wpisuje się w kontekst objawień w Fatimie. Matka Boża, kierując swoje słowa do trojga pastuszków, poprosiła o poświęcenie Rosji Jej Niepokalanemu Sercu oraz nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca. Widzimy, że bardzo długo trwało, zanim żądania zostały spełnione. Trzeba powiedzieć, iż kilku Papieży stawało przed tym wyzwaniem. Pierwszym z nich był Pius XI, który z nieufnością odniósł się do próśb Matki Bożej. Potem był Pius XII, który dokonał zawierzenia w 1942 roku, ale nie wymienił nazwy Rosji i poświęcił świat bez łączności z biskupami świata. Siostra Łucja powiedziała wtedy, że ponieważ zawierzenie było cząstkowe, to również cząstkowe będą łaski. Kolejnych dwóch Papieży, czyli Jan XXIII i Paweł VI nie chciało dokonać aktu, bo obawiali się zaognienia relacji z Kremlem i patriarchatem moskiewskim. Aktu dokonał dopiero święty Jan Paweł II – mówił red. Grzegorz Górny.

Święty Jan Paweł II dokonał ostatecznego aktu 25 marca 1984 roku.

– Zauważmy, że doszło potem do pierestrojki, kryzysu oraz upadku komunizmu w Europie Środkowej i Związku Sowieckiego. Ciekawe jest to, że rozwiązanie Związku Sowieckiego nastąpiło 8 grudnia 1991 roku, a więc dokładnie w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – podkreślił redaktor tygodnika „Sieci”.

Ojciec Święty Benedykt XVI przypomniał w 2010 roku, że Fatima jest nadal aktualna.

-Wielu osobom wydawało się, że objawienie fatimskie już się zakończyło, ale Benedykt XVI, przebywając w 2010 roku w Fatimie, powiedział, że myliłby się ten, kto by pomyślał, iż Fatima wyczerpała już swój proroczy potencjał. Zobaczmy, że kiedy zaczęła się wojna na Ukrainie, to sami ukraińscy biskupi wystosowali list z prośbą do Franciszka o dokonanie poświęcenia, ponieważ we wszystkich poprzednich aktach poświęcany był cały kraj, ale nie wymieniano Rosji. W najbliższy piątek po raz pierwszy padnie nazwa Rosji – zaakcentował gość Radia Maryja.

Red. Grzegorz Górny odniósł się do tekstu aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy.

– Widać, że tekst powstał bezpośrednio jako reakcja na wojnę, która wybuchła na Ukrainie. Mamy tam do czynienia z poświęceniem całej ludzkości, a szczególnie Rosji i Ukrainy. Niektórzy się zastanawiali, czy Ukraina pasuje obok Rosji. Argumentowano to tym, że w czasach, w których miały miejsce objawienia w Fatimie, Ukraina była częścią Rosji i jej również dotyczyły zbrodnie komunizmu, które miały tam miejsce (…). Tymczasem błędy Rosji, które zawsze były utożsamiane z komunizmem, wcale nie zniknęły po 1984 roku, bo widzimy, że komunistyczne są Chiny, które urosły do rangi mocarstwa. Ponadto dostrzegamy marksizm kulturowy, który triumfuje na Zachodzie, więc błędy Rosji utożsamiane z komunizmem wcale się nie zakończyły po upadku Związku Sowieckiego – podsumował redaktor.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem red. Grzegorza Górnego można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl