Peregrynacja kopii cudownego obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w Krakowie

Od piątku 14 października do niedzieli 16 października 2022 roku w  bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się peregrynacja kopii cudownego obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Uroczystość rozpocznie się o godz. 17.00 przywitaniem obrazu, a zakończenie nastąpi po niedzielnej Mszy św. o godz. 12.15 procesją różańcową ulicami Kazimierza. Patronat nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

Obecnie trwa Jubileuszowa Nowenna Gietrzwałdzka 2018-2027, która jest duchowym przygotowaniem do przeżywania 150. rocznicy objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

  • W ramach przygotowań organizujemy w naszym krakowskim klasztorze peregrynację obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, by przybliżyć uniwersalne i aktualne przesłanie Maryi skierowane z Warmii do wszystkich Polaków – podkreślił ks. Przemysław Soboń CRL, proboszcz parafii Bożego Ciała w Krakowie, na łamach „Naszego Dziennika”.

Nie bez przyczyny kopia cudownego obrazu z Gietrzwałdu znalazła się w Krakowie. Kustoszami głównego wizerunku Matki Bożej Gietrzwałdzkiej są kanonicy regularni laterańscy, a w bazylice Bożego Ciała na południu polski posługuje ten sam zakon.

  • Jesteśmy powołani do szczególnej misji szerzenia orędzia z Gietrzwałdu. Temu ma też służyć peregrynacja. Coraz więcej osób interesuje się objawieniami, na naszej furcie klasztornej czy w kancelarii parafialnej ludzie pytają o pielgrzymki do Gietrzwałdu. Z uwagi na to, że Kraków od Gietrzwałdu dzieli pół tysiąca kilometrów, chcieliśmy umożliwić wszystkim z południa Polski spotkanie z Maryją w gietrzwałdzkim wizerunku w Krakowie – mówił ks. Przemysław Soboń CRL na łamach „Naszego Dziennika”

Gietrzwałd stał się sławny dzięki objawieniom Matki Bożej, które trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Głównymi wizjonerkami były 13-letnia Justyna Szafryńska i 12-letnia Barbara Samulowska. Obie pochodziły z ubogich polskich rodzin. Matka Boża przemówiła do nich po polsku, co podkreślił ks. Franciszek Hipler: „W języku takim, jakim mówią w Polsce”. Od tego czasu trwa kult Matki Bożej z Gietrzwałdu, choć od początku był on utrudniony: najpierw przez władze pruskie, a następnie przez komunistów.

radiomaryja.pl/naszdziennik.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl