fot. PAP/Paweł Jaskółka

XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000

Trwa XXVII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. Hasłem, jakie mu towarzyszy są słowa: „Idź za Barankiem”. Patronat nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

Pola Lednickie po raz XXVII są pełne młodych ludzi. Ludzi pełnych wiary, nadziei i miłości do Boga i drugiego człowieka.

Hasłem tegorocznego ogólnopolskiego spotkania młodych na terenie Wielkopolski są słowa: „Idź za Barankiem”. A tematem przewodnim – wspólnota eucharystyczna. O godz. 15.00 młodzi wspólnie modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

O 17.00 nastąpiło oficjalne otwarcie spotkania młodych Lednica 2000. Zainaugurował je Hymn III Tysiąclecia.

– Po raz XXVII spotykamy się na Polach Lednickich. Moi kochani to tutaj między Gnieznem a Poznaniem, w samym sercu Piastowskiej Ziemi chyba wszyscy lepiej rozumiemy, że wiara – choć może mieć tradycję tysiącletnią, sięgającą Mieszka i jego chrztu – jest żywa i młoda. W Was wiara jest żywa i młoda – wskazał Prymas Polski, ks. abp Wojciech Polak, dziękując młodym za ich obecność na Lednickich Polach i świadectwo wiary.

Organizatorem spotkania jest Klasztor Dominikanów w Poznaniu, a inicjatorem śp. o. Jan Góra, o którym mówił przewodniczący Episkopatu, ks. abp Stanisław Gądecki.

– To zgromadzenie zawdzięczamy przede wszystkim o. Janowi Górze. Jego inicjatywie i jego obecności, i jego entuzjazmowi. Bez niego nie byłoby żadnej Lednicy – zaznaczył ks. abp Stanisław Gądecki.

Radosne spotkanie połączone ze wspólną modlitwą, śpiewem i tańcem na cześć Pana potrwa do późnych godzin nocnych. O godz. 22.00 będziemy transmitować dla Państwa to wydarzenie, które zostanie zwieńczone tradycyjnym przejściem przez Bramę Rybę.

TV Trwam News

drukuj