fot. PAP/Albert Zawada

Podsumowanie trzeciej edycji konferencji „Zderzenia Cywilizacji”

W Warszawie zakończyła się trzecia edycja konferencji „Zderzenia Cywilizacji”, która w tym roku odbyła się pod hasłem „Zderzenie kulturowe w UE”. Dwudniowe wydarzenie organizował Patryk Jaki, europoseł Solidarnej Polski.

W konferencji udział wzięli eksperci z Polski i zza zagranicy. W niedzielę uczestnicy dyskutowali na temat przyszłości Polski w Unii Europejskiej oraz o kulturze.

Podczas wydarzenia głos zabrał między innymi Szymon Szynkowski vel Sęk, minister do spraw Unii Europejskiej. Polityk podkreślał, że Polska nie może godzić się na ekonomiczny szantaż, tendencje federalistyczne ze strony unijnej czy zmiany kulturowe godzące w fundamenty społeczne.

Minister zapewnił, iż nasz kraj będzie walczył o przestrzeganie prawa unijnego we Wspólnocie oraz o środki obiecane przez Brukselę.

– Jeżeli chcemy, żeby Polska przeciwdziałała niekorzystnym procesom w Unii Europejskiej, ale też potrafiła walczyć o swoje, to z boiska nie możemy zejść walkowerem, ani oddać meczu. Musimy wyjść na boisko i twardo o swoje walczyć, nawet jeśli mamy pełną świadomość, że nie zawsze po drugiej stronie mamy do czynienia z instytucją, która szanuje wszystkie reguły – powiedział polityk.

W ramach konferencji ,,Zderzenie kulturowe w Unii Europejskiej” odbywały się dyskusje dotyczące geopolityki, bezpieczeństwa, religii i kultury. Hasłem przewodnim była ,,Polskość”.

Wydarzenie patronatem medialnym objęły między innymi Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj