fot. pixabay

Liberalno-lewicowi uderzają w najważniejsze prawo każdego człowieka – prawo do życia

Liberalno-lewicowi politycy próbują uderzyć w najważniejsze prawo każdego człowieka – prawo do życia. Przeforsowana w parlamencie ustawa o finansowaniu metody in-vitro z budżetu państwa trafiła na biurko prezydenta RP. Ulicami Warszawy przeszedł marsz różańcowy w obronie życia, marsz przeciwko ekspansji lewicowej ideologii.

W piątek Senat przyjął ustawę o finansowaniu in vitro z budżetu państwa. Głosowało 85 senatorów, za było 59, a przeciw 23. Od głosu wstrzymało się trzech senatorów.

– To bardzo dobry początek naszych prac – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska, marszałek Senatu.

Wcześniej Izba Wyższa nie poparła wniosku grupy senatorów Prawa i Sprawiedliwości o odrzucenie ustawy. To nauka wskazuje, że życie ludzkie – chronione Konstytucją RP – zaczyna się w momencie poczęcia – mówił marszałek senior senatu, prof. Michał Seweryński.

– Uznanie potrzeby ochrony życia ludzkiego od momentu zapłodnienia wynika przede wszystkim z ustaleń nauki biologii, a nie tylko z wiary religijnej, która w zarodku widzi ślad boskiej mocy stwórczej w postaci nieśmiertelnej duszy człowieka – zaznaczył prof. Michał Seweryński.

Na metodę in-vitro rocznie przekazywane ma być pół mld złotych, choć otoczenie Donalda Tuska nie widzi środków na dalsze finansowanie programów społecznych tj. „Rodzina 500 plus”. Marszałek Senatu z Platformy Obywatelskiej, Małgorzata Kidawa-Błońska, liczy, że ustawę podpisze prezydent Andrzej Duda. Decyzję poprzedzą analizy – zapowiada głowa państwa.

– Pochylę się nad tymi przepisami tak, jak nad każdą ustawą. Natomiast absolutnie podchodzę do tego bardzo spokojnie – zaznaczył Andrzej Duda.

Kościół katolicki zdecydowanie sprzeciwia się metodzie in vitro, która nie leczy niepłodności, a oznacza śmierć wielu dzieci – mówi działacz pro-life, Marek Wilczewski.

– In-vitro wiąże się z zabójstwem, wiąże się z aborcją, wiąże się z eugeniką, selekcją życia ludzkiego na etapie zarodka. In-vitro jest procedurą weterynaryjną. Jest to produkcja ludzi – zaznaczył Marek Wilczewski.

W obronie życia stanęli Polacy. Ulicami Warszawy przeszedł marsz różańcowy dla życia. Poprzedziła go Eucharystia w Bazylice Św. Krzyża.

– Słuszną rzeczą jest modlitwa w intencji obrony i ochrony życia od jego poczęcia aż do naturalnej śmierci. Oby nigdy w naszym narodzie nie zabrakło wyczulenia na tę wielką sprawę – mówił ks. Bartosz Pikul.

Musimy robić wszystko, aby powstrzymać prawne przyzwolenie na zabijanie drugiego człowieka – mówili uczestnicy marszu.

– Publiczne wyznanie wiary, także po prostu nie można inaczej – mówiła uczestniczka marszu.

– To jest dzisiaj takie ważne świadectwo, żebyśmy nie tylko deklaratywnie byli zwolennikami prawa do życia, ale umieli też publicznie dać takie świadectwo – wskazała kobieta.

https://twitter.com/CentrumZycia/status/1733907640546140236

Pochód to apel do prezydenta Andrzeja Dudy o odrzucenie ustawy o finansowaniu in vitro – wskazuje organizator marszu, prezes Centrum Życia i Rodziny, Paweł Ozdoba.

– Pan prezydent uczestniczył w marszach dla życia i rodziny organizowanych przez nasze środowisko. Ufamy, że gdy będą się pojawiały na jego biurku ustawy przegłosowane przez sejmową większość i Senat, ustawy niezgodne z przekonaniami pro-life, niezgodne z nauczaniem Kościoła, będzie takie ustawy wetował – podkreśla prezes Centrum Życia i Rodziny.

Marcin Perłowski z Centrum Życia i Rodziny podkreślił, że zagrożeń dla życia jest więcej.

– Są już złożone dwa projekty, które zakładają aborcję do 12. tygodnia, ale partie mówiły, że chcą powrotu do tzw. kompromisu aborcyjnego. Jesteśmy tutaj, aby przede wszystkim prosić Matkę Bożą o jej wstawiennictwo i pomoc – zaznaczył Marcin Perłowski.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły TV Trwam i Radio Maryja.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl