fot. PAP/EPA

Belgia: kilka tysięcy osób na marszu przeciwko antysemityzmowi

Około czterech tysięcy osób wzięło udział w narodowym marszu przeciwko antysemityzmowi, który przeszedł ulicami Brukseli w niedzielę.

„Nie musisz być Żydem, by maszerować przeciwko antysemityzmowi”, „Antysemityzm zabija” – głosił banery niesione przez uczestników marszu, którego organizatorem był Komitet Koordynacyjny Organizacji Żydowskich Belgii.

Joel Rubinfeld, przewodniczący Belgijskiej Ligi Przeciwko Antysemityzmowi, powiedział, że Belgia doświadcza „ogromnego wzrostu” antyżydowskiej nienawiści od czasu ataku bojowników Hamasu na Izrael 7 października.

„Żyjemy w bardzo skomplikowanym okresie” – przyznał.

„Do członków społeczności żydowskiej w Belgii, aby powiedzieć im, że nie są sami” – dodał Joel Rubinfeld.

„Nigdy nie pozwolimy na antysemityzm ani nie będziemy go tolerować. Walczymy z tym zagrożeniem na wszystkich frontach” – oświadczył minister sprawiedliwości Belgii, Paul Van Tigchelt, cytowany przez portal Brussels Times.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl