fot. aksim.edu.pl

Sylwester z wartościami pt. „Życie to coś więcej” w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

Sylwester z wartościami – „Życie to coś więcej”. To wydarzenie, które w tym roku, w  murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu,  odbędzie się po raz trzeci. Organizatorzy wskazują, że program obejmuje nie tylko wspólną zabawę sylwestrową, ale również czas duchowego skupienia i refleksji.

Batalia o młode pokolenie trwa.

– Zadajemy sobie pytania: Jak temu przeciwdziałać? Jak reagować na ten dramat, w którym polska młodzież jest porywana przez ideologię? – mówił pełnomocnik ministra edukacji ds. strategii edukacyjnej, Radosław Brzózka.

Ideologię LGBT, która opowiada się wbrew wartościom, które od lat zakorzeniane są w polskiej kulturze, w polskich domach, w polskim systemie prawnym. Bezpardonowo uderza ona w tradycyjny model rodziny, w którym małżeństwem jest związek kobiety i mężczyzny. Promuje również zabijanie dzieci poczętych, środki wczesnoporonne czy zapłodnienie pozaustrojowe dla par homoseksualnych. Wsparcie środowisk LGBT zapowiadają partie nowej sejmowej większości. Wskazał pełnomocnik ministra edukacji ds. strategii edukacyjnej Radosław Brzózka.

– Programy tych partii politycznych – niestety wszystkich czterech – z różnym stopniem ostrości wskazują na taki pomysł, aby młodych ludzi wprowadzić  w zamęt znany dobrze ze świata zachodniej Europy – zamęt intelektualny, duchowy – wskazał Radosław Brzózka.

Dlatego, z myślą o młodych i dla młodych w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej po raz trzeci odbędzie się Sylwester z wartościami – „Życie to coś więcej” – mówił o tym koordynator wydarzenia, o. Wacław Zyskowski CSsR.

– Chcemy pokazać, że życie to nie tylko to, co widzimy, że to nie tylko powierzchnia, po której się ślizgamy, ale ważne, że aby być dobrym człowiekiem, to trzeba wejść w głębię. Dlatego właśnie życie to coś więcej – mówił o. Wacław Zyskowski.

W programie nie tylko wspólna zabawa sylwestrowa, ale również czas duchowego skupienia i refleksji.

– Chcemy dać młodzieży czas na konferencję, czas na skupienie. Chcemy dać młodzieży czas na to, by mogli się zastanowić nad tym, jaki ten rok był, co chcieliby w nim zmienić w perspektywie przyszłości i też czego od Pana Boga by chcieli i też, co Pan Bóg chce od nich – wskazał redemptorysta.

Nie zabraknie wspólnej modlitwy,  Eucharystii  i adoracji Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Oprócz przestrzeni dla ducha znajdzie się również czas dla intelektu. Wydarzenie połączone będzie bowiem z warsztatami, podobnymi do tych, które latem i zimą odbywają się w murach toruńskiej uczelni.

– Z takich punktów angażujących ich intelektualnie i fizycznie, to oczywiście warsztaty tańca, warsztaty muzyczne, ale też warsztaty psychologiczne i spotkanie z gościem. To rozmowa na temat z jednej strony wiary, ale też z drugiej strony na temat świadectwa życia w perspektywie życia z Panem Bogiem – zaznaczył o. Wacław Zyskowski.

Zainteresowanie sylwestrem z wartościami z każdym rokiem jest coraz większe. Młodzież do Torunia przyjeżdża z różnych stron Polski.

– Za pierwszym razem to było trochę takie badanie klimatu i badanie miejsca. Teraz już widać, że zainteresowanie z każdym rokiem wzrasta. Cieszymy się, że tych młodych, którzy chcą spędzić w taki sposób czas, jest naprawdę dużo – podkreślił koordynator warsztatów sylwestrowych w AKSiM.

Wydarzenie rozpocznie się 29 grudnia i potrwa do 1 stycznia. [czytaj więcej]

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl