By Harald Weber, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3360434

Za kilka dni rusza nabór wniosków o dofinansowanie wymiany pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest

Za pięć dni, 15 grudnia, rozpoczyna się nabór wniosków o dofinansowanie wymiany pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. To już drugi taki nabór realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy.

Już wkrótce rozpocznie się kolejna edycja wsparcia na wymianę pokryć dachowych wykonanych ze szkodliwego azbestu. O szczegółach mówi Dawid Zamora, zastępca dyrektora śląskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

– Osoby, które mogą ubiegać się o tę pomoc, to są mieszkańcy terenów wiejskich. W drugiej odsłonie tego naboru również osoby, które zamieszkują na terenach gmin miejskich. Podstawowym warunkiem ubiegania się o tę pomoc jest ubezpieczenie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS-ie) lub potwierdzenie uzyskania płatności bezpośrednich w ramach systemów wsparcia, którymi zarządza i którymi dysponuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. (…) Dotyczy to jednakże i wyłącznie budynków gospodarskich, które są związane z produkcją w danym gospodarstwie rolnym – wskazuje Dawid Zamora.

Stawka pomocy, jak w ubiegłym roku wynosi 40 zł na metr kwadratowy, a dofinansowanie dotyczy wymiany maksymalnie 500 metrów kwadratowych  dachu. Nabór wniosków – odbywający się wyłącznie drogą elektroniczną – potrwa do 12 stycznia 2024 roku.

– Po zakończeniu naboru rozpoczynamy ocenę wniosków. Zgodnie z regulaminem obowiązującym na drugi nabór, mamy na to 60 dni. Po tym  jesteśmy gotowi już do przekazywania również drogą elektroniczną umów do podpisania tego finansowania – zaznacza zastępca dyrektora śląskiego oddziału regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Na etapie składania wniosków będzie można wystąpić o przyznanie 50-procentowej zaliczki. Ułatwieniem ma też być zniesienie obowiązku dołączenia do dokumentów kopii zgłoszenia budowy lub wykonania innych robót budowlanych, zezwoleń lub innych decyzji. Teraz zainteresowany wsparciem będzie musiał oświadczyć, że dopełni niezbędnych formalności związanych z realizowaną inwestycją we właściwym miejscowo starostwie powiatowym.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl