fot. pixabay.com

54 proc. przeciw obowiązkowym maseczkom w miejscach publicznych, 32,1 proc. – za

54 proc. ankietowanych jest przeciwnych wprowadzeniu obowiązku noszenia maseczek w miejscach publicznych, za jest 32,1 proc., a 13,9 proc. nie ma zdania w tej sprawie – wynika z sondażu SW Research dla rp.pl.

W badaniu, którego wyniki opublikowano w niedzielę, zadano pytanie: „Czy w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem, wykrywanych w testach w Polsce, Pani/Pana zdaniem powinien zostać przywrócony obowiązek zakładania masek w miejscach publicznych?”.

„Tak” odpowiedziało 32,1 proc. respondentów. Odpowiedzi „nie” udzieliło 54 proc. badanych. 13,9 proc. respondentów nie ma zdania w tej kwestii. W omówieniu wyników sondażu na stronie rp.pl wskazano także, że prawie trzech na czterech respondentów w wieku od 25 do 34 lat (72 proc.) wypowiada się przeciwko przywróceniu obowiązku zakładania masek w miejscach publicznych. Takiego samego zdania jest niemal sześć osób na dziesięć (57 proc.) z dochodem między 3001 a 4000 złotych netto oraz podobny odsetek (56 proc.) badanych posiadających wykształcenie wyższe.

Najczęściej przeciwko przywróceniu obowiązku zakładania masek w miejscach publicznych wypowiadają się respondenci z miast o wielkości od 20 do 99 tys. mieszkańców (60 procent).

Badanie zostało przeprowadzone 5 i 6 grudnia. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl