O. dr T. Rydzyk CSsR: Ojcze Marianie, dziękujemy za Twoją ciągłą gotowość. Na Ciebie zawsze można było liczyć. Przynosiłeś spokój i życzliwość

Były momenty, w których osobiście czułem się strasznie, ale gdy Ty tam byłeś, to czuło się oddech, że jest ojciec Marian, tylko jeden jedyny, i można było być spokojnym. Przynosiłeś taki spokój i życzliwość. Ojcze Marianie, dziękujemy za Twoją ciągłą pracę i gotowość. Na Ciebie zawsze można było liczyć. Dziękujemy szczególnie za Twoją prawość. Nie kłaniałeś się żadnym okolicznościom. Potrzeba właśnie takich ludzi – podkreślał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja, podczas uroczystości pogrzebowych o. dr. Mariana Sojki CSsR w sanktuarium MBNP w Toruniu.

O. J. Sok CSsR podczas uroczystości pogrzebowych śp. o. Mariana Sojki CSsR: Ojcze Marianie, pozostałeś wierny do końca i za to Ci dziękujemy

Nie przegrał ostatniej walki, ale przyjął to, co niejednego by przytłoczyło. Podziwialiśmy go w tym wszystkim, bo nie narzekał, tylko dziękował lekarzom, którzy tak się o niego troszczyli w Lublinie i w Toruniu. Dziękował za modlitwę w Radiu Maryja i TV Trwam. Ojcze Marianie, pozostałeś wierny powołaniu, wspólnocie Kościoła, misji redemptorystów, sprawom Polski, bliźniemu i Bogu do końca, i za to Ci dziękujemy – mówił o. Janusz Sok CSsR, prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów, w homilii wygłoszonej podczas uroczystości pogrzebowych śp. o. dr. Mariana Sojki CSsR w sanktuarium MBNP w Toruniu.

[WYWIAD] I. Kozłowska: Chciałabym, abyśmy nie poprzestali na uroczystej beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego, ale faktycznie poznali jego nauczanie i konsekwentnie, krok po kroku nim żyli.

Przeżywamy dziś 40. rocznicę śmierci ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. To wydarzenie stało się pretekstem do rozmowy o tej wybitnej postaci z Izabelą Kozłowską, współautorką książki „Kardynał Stefan Wyszyński. Droga na ołtarze, życie, dzieło, świadectwa”. Niedługo będziemy również przeżywać beatyfikację Sługi Bożego ks. Kardynała i jak mówi Izabela Kozłowska „chciałabym, abyśmy nie poprzestali na uroczystej beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego, ale faktycznie poznali jego nauczanie i konsekwentnie, krok po kroku nim żyli. Warto, aby beatyfikacja ks. Kardynała była taką iskrą do życia pełnego godności, o której nauczał, miłości, o której mówił, a przede wszystkim jego mądrości, pokory, odwagi, wierności i ufności Matce Bożej i Chrystusowi.

Polska upamiętnia 40. rocznicę śmierci Prymasa Tysiąclecia – Msze święte, wystawa nieznanych fotografii i specjalny portal

Polska upamiętnia 40. rocznicę śmierci Prymasa Tysiąclecia, księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego. W programie obchodów m.in. Msze święte, wystawy i koncerty poświęcone przewodnikowi polskiego Kościoła w okresie komunizmu. Specjalny portal poświęcony prymasowi przygotowało Polskie Radio. Jak przypomina portal polskifr.fr, wydarzenia rocznicowe będą nawiązywać do zaplanowanej na 12 września beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.

Rektor UKSW: W centrum nauczania ks. kard. Stefana Wyszyńskiego stał człowiek i jego godność

„W centrum nauczania ks. kard. Stefana Wyszyńskiego stał człowiek – jego osobista godność, prawa, wolności, godne warunki życia i pracy. Marzymy, żeby przyszli medycy, którzy ukończą naszą uczelnię, byli ludźmi, dla których pacjent nie będzie tylko numerem, ale osobą” – powiedział rektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski.

[TYLKO U NAS] J. J. Kasprzyk o Prymasie Tysiąclecia: Ks. kard. Stefan Wyszyński był mężem stanu, który rozumiał, że wiary i polskości nie można od siebie oderwać

Ks. kard. Stefan Wyszyński był kapelanem Armii Krajowej, żołnierzem AK, który rozumiał, że wiary i polskości nie można od siebie oderwać. Był mężem stanu oraz przewodnikiem duchowym Polski w bardzo trudnym, a wręcz najtrudniejszym okresie, jakim był czas zniewolenia komunistycznego. Komuniści nie tylko próbowali ciemiężyć naród polski, wprowadzając go w sowiecką strefę wpływów, ale  również próbowali złamać ducha narodu. Dzięki Prymasowi Tysiąclecia, jego nieugiętej postawie, to się nie udało – powiedział Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, w rozmowie z redakcją informacyjną Radia Maryja.

Dziś odbędą się uroczystości pogrzebowe o. dr. Mariana Sojki CSsR

Dziś odbędą się uroczystości pogrzebowe ojca dr. Mariana Sojki, redemptorysty, który od lat posługiwał w Radiu Maryja i w Telewizji Trwam. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. O. Marian Sojka pełnił obowiązki dyrektora powstającego w Toruniu Muzeum „Pamięć i Tożsamość” imienia świętego Jana Pawła II. Miał 61 lat.

Rzecznik Episkopatu: Ks. kard. S. Wyszyński pozostawił nam bogatą spuściznę, do której wciąż możemy wracać

Ks. kard. Stefan Wyszyński pozostawił nam bogatą spuściznę, do której wciąż możemy wracać – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, ks. Leszek Gęsiak SJ, zapowiadając okolicznościową Eucharystię w 40. rocznicę śmierci Prymasa Tysiąclecia celebrowaną przez przewodniczącego Episkopatu ks. abp. Stanisława Gądeckiego.

Ks. abp M. Jędraszewski wziął udział w obchodach Małopolskiego Dnia Samorządu Terytorialnego w Starym Sączu

Samorządowcy zawierają szczególne przymierze ze swoimi wyborcami, ale także ze swoją ziemią, tradycją i kulturą; ono sięga także przyszłości nakreślonej szlachetnymi zamierzeniami, dobrymi ambicjami, mądrymi planami – mówił ks. abp Marek Jędraszewski w Starym Sączu w czasie Mszy św. w klasztorze sióstr klarysek w ramach obchodów Małopolskiego Dnia Samorządu Terytorialnego.