fot. Tytus Żmijewski

Dziś odbędą się uroczystości pogrzebowe o. dr. Mariana Sojki CSsR

Dziś odbędą się uroczystości pogrzebowe ojca dr. Mariana Sojki, redemptorysty, który od lat posługiwał w Radiu Maryja i w Telewizji Trwam. Zmarł po długiej i ciężkiej chorobie. O. Marian Sojka pełnił obowiązki dyrektora powstającego w Toruniu Muzeum „Pamięć i Tożsamość” imienia świętego Jana Pawła II. Miał 61 lat.

O. Marian Sojka CSsR do Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela wstąpił w 1978 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 6 czerwca 1985 roku. W latach 1986-1989 studiował historię Kościoła na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. W Krakowie na Uniwersytecie Papieskim obronił doktorat. Od lat posługiwał w Radiu Maryja. Komentował i relacjonował najważniejsze wydarzenia z udziałem Ojca Świętego, między innymi papieskie pielgrzymki, środowe audiencje generalne oraz cotygodniowe spotkania papieża z wiernymi na modlitwie Anioł Pański. Opiekował się biurami i kołami Radia Maryja.

W ostatnim czasie o. Marian Sojka CSsR pełnił obowiązki dyrektora powstającego w Toruniu Muzeum „Pamięć i Tożsamość” imienia świętego Jana Pawła II. Był także dyrektorem biblioteki w [Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu]. Przez ostatnie lata ciężko chorował.  Wielokrotnie przebywał w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

– Leżał tam, był w tym szpitalu wiele razy, powracał do niego. To była poważna choroba  nowotworowa i właściwie to odebrało mu życie – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor i Założyciel Radia Maryja. [czytaj więcej]

Uroczystości pogrzebowe o. Mariana Sojki CSsR odbędą się w dziś o godzinie 15:00 w kościele pod wezwaniem św. Józefa w Toruniu. Transmisja będzie na antenie Radia Maryja i Telewizja Trwam.

TV Trwam News

drukuj