fot. TV Trwam News

Wspomnienie św. Klemensa Marii Hofbauera w toruńskim sanktuarium

Wczoraj obchodziliśmy wspomnienie św. Klemensa Marii Hofbauera, redemptorysty, patrona piekarzy i cukierników. Z tej okazji w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II sprawowana była uroczysta Msza św. dla przedstawicieli tego cechu oraz ich rodzin.

„To ciężki kawałek chleba” – to powiedzenie zna chyba każdy, choć nie każdy tak naprawdę wie, jak ciężkim zawodem jest praca piekarza.

 – Dużo czasu piekarze poświęcają na pracę w nocy. Uważam, że to jest bardzo ciężki zawód, tym bardziej widać po dzisiejszym okresie czasu, że bardzo mało się uczy tego zawodu piekarza i cukiernika – powiedział Krzysztof Rumiński, właściciel piekarni.

Chleb jest produktem, którego na stole nigdy nie może zabraknąć. Dlatego też podczas wczorajszej Eucharystii wiernym zostały rozdane bochenki. Nie tylko z okazji wspomnienia patrona piekarzy, ale także na znak dzielenia się Bożym darem i sercem z drugim człowiekiem.

– Chcemy Bogu dziękować za piekarzy, za tych, którzy wykonują ten ciężki zawód po to, aby pamiętali, że są ludzie, którzy doceniają ich pracę. Chcemy uczyć tego, co mówi do nas Pan Jezus, że trzeba się dzielić wielką miłością. Chleb – to również znak wielkiej miłości wobec nas – więc chcemy pokazywać wielką wartość, jaką jest szacunek do drugiego człowieka  – zaznacza o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj