XIV Misyjny Jarmark z Aniołami w Tuchowie

Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji, działające przy Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w  Tuchowie, przeprowadziło XIV Misyjny Jarmark z Aniołami pomimo pandemii.

Tegoroczny jarmark odbył się pod hasłem: ,,Misja Boliwia”. Jego celem było zapewnienie najbardziej podstawowych potrzeb ludzi z boliwijskiej Tupizy, którzy z powodu pandemii zostali pozbawieni środków do życia i możliwości leczenia. Na miejscu posługuje czterech redemptorystów, w tym dwóch Polaków: o. Stanisław Piekielniak CSsR oraz o. Kazimierz Strzępek CSsR.

„Od jakiegoś czasu Matka Boża >>chodziła nam po głowie<<, ponieważ ostatni raz byliśmy w Tuchowie chyba 30 lat temu. Chcieliśmy wspomóc Boliwię, choć nie ukrywam, że zależało nam również na spróbowaniu klasztornego chleba” – powiedział mieszkańcy Nowego Sącza.

Nie byłoby tego wydarzenia, gdyby nie wspólnota misjonarzy, która utworzyła się przy Jarmarku z Aniołami i z roku na rok staje się coraz większa. To właśnie hojność sponsorów, zaangażowanie różnych kół, stowarzyszeń, ośrodków oświaty, wolontariuszy RSPM i bardzo dużej ilości osób prywatnych sprawiły, że również w wymagającym roku, naznaczonym pandemią i obostrzeniami, jarmarkowe stoły na placu tuchowskiego sanktuarium obfitowały w różnego rodzaju ozdoby i produkty spożywcze.

„Staramy się być na Jarmarku z Aniołami każdego roku, pomimo że na co dzień mieszkamy w Krakowie. Myślimy, że każdy z okolic Tuchowa powinien się tu pojawić i wesprzeć tę akcję, myśląc o tym, komu możemy pomóc” – zwróciło uwagę małżeństwo z Krakowa.

„Zaangażowanie i otwartość serc na potrzeby innych ludzi, którą dostrzega się zarówno w organizatorach, wszystkich zaangażowanych, jak i obecnych na jarmarku, rodzi wiele radości i napełnia optymizmem oraz dodaje nadziei, że dobro nigdy w nas nie gaśnie” – podkreślił Dominik Strychacz CSsR.  

Na tegorocznym jarmarku pojawił się Święty Mikołaj rozdający cukierki, a czas upiększył występ Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej z Tuchowa.

„Jak każdego roku na Jarmarku z Aniołami mogę doświadczyć atmosfery radości, miłości oraz jedności. Jestem tutaj, aby być misjonarzem w taki sposób, w jaki potrafię. Zachęcam każdego do otwierania swojego serca na potrzeby innych ludzi” – dodała Julia z pobliskich Siedlisk.

Uruchomiona została również zbiórka na: zrzutka.pl/misjaboliwia, która będzie dostępna do 20 grudnia.

17 stycznia 2021 roku, o godz. 16.00, zostanie odprawiona Eucharystia w Bazylice Matki Bożej Tuchowskiej w intencji wszystkich dobrodziejów, uczestników i organizatorów XIV Misyjnego Jarmarku z Aniołami.

 

Dominik Strychacz CSsR

drukuj