O. Dariusz Paszyński CSsR objął urząd przełożonego Prowincji Warszawskiej Redemptorystów

Nawrócenie pastoralne i synodalne współuczestnictwo to sprawy, które zaakcentował w swojej homilii nowy przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, o. Dariusz Paszyński CSsR, po objęciu tego urzędu w sobotę, 28 stycznia 2023 roku. Uroczyste wyznanie wiary i podpisanie stosownych dokumentów odbyło się w czasie obrad XVIII Kapituły Prowincji w Rowach. O. Dariusz Paszyński CSsR podziękował także poprzedniemu prowincjałowi, o.  Januszowi Sokowi CSsR,  który pełnił ten urząd przez ostatnie 12 lat.

Rada Generalna Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (Redemptorystów) w dniu 1 listopada 2022 r. zatwierdziła  wybór o. Dariusza Paszyńskiego CSsR na urząd nowego przełożonego Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. Przełożony Prowincji wybierany jest przez wszystkich jej członków w powszechnym głosowaniu.

Ojcu Dariuszowi Paszyńskiemu składamy gratulacje i życzymy błogosławieństwa Bożego w pełnieniu posługi!

* * *

O. Dariusz Paszyński CSsR urodził się 19 grudnia 1968 r. w Zabrzu, a pochodzi z Laskowej w diecezji tarnowskiej. Po ukończeniu Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej w 1987 r. wstąpił do Zgromadzenia Redemptorystów. Pierwszą profesję zakonną złożył 2 lutego 1989 roku. Po złożeniu ślubów wieczystych 15 sierpnia 1993 r. oraz ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych w Wyższym Seminarium Duchownym Redemptorystów w Tuchowie uzyskał stopień magistra teologii i przyjął święcenia kapłańskie 29 maja 1994 roku.

Po święceniach pracował przez 21 lat w Rosji i w Kazachstanie jako duszpasterz, proboszcz parafii i przełożony różnych wspólnot, w tym także przez 9 lat jako przełożony Regii św. Gerarda (ówczesnej jednostki administracyjnej Zgromadzenia Redemptorystów na tamtych terenach).

Od stycznia 2015 r. pełni urząd wikariusza przełożonego Prowincji Warszawskiej Redemptorystów oraz przewodniczącego Sekretariatu Misji Zagranicznych tejże Prowincji. W styczniu 2023 r. obejmie urząd przełożonego Prowincji.

Oprócz języka ojczystego włada biegle językiem rosyjskim.

O. Mariusz Mazurkiewicz CSsR, rzecznik prasowy Prowincji Warszawskiej Redemptorystów

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl