W Niepokalanowie otworzono wystawę poświęconą sylwetce św. Maksymiliana Kolbe

W niedzielę w Niepokalanowie oficjalnie otworzono wystawę poświęconą działalności i męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbe. Wystawa została przygotowana z inicjatywy posła do Parlamentu Europejskiego Patryka Jakiego, grupy EKR oraz wiceministra klimatu Jacka Ozdoby. Wystawę można obejrzeć również w internecie.

Najprawdopodobniej na początku przyszłego roku plansze ukazujące historię wielkiego Polaka będą prezentowane w kilku językach w Parlamencie Europejskim. Wystawa to już kolejna, po filmie wyświetlanym w Brukseli, inicjatywa m.in. europosła Patryka Jakiego oraz wiceministra klimatu Jacka Ozdoby.

Autorzy chcą przypominać niezwykłego Polaka nie tylko jako wiernego powołaniu zakonnika, ale także konstruktora, twórcę innowacyjnych dla swoich czasów projektów.

Św. Maksymilian to postać, której niezwykle potrzebuje targana kryzysem wartości Europa. Taki wzorzec jest potrzebny także współczesnej młodzieży – powiedział Jacek Ozdoba.

– Zakonnik związany z Niepokalanowem, związany z Polską, który pokazał, jak można pełnić swoją służbę w imię Boga i Ojczyzny. Oddał życie za drugiego człowieka podczas II wojny światowej w 1941 roku. Wcześniej pokazał, jak sprawnie i w nowoczesny sposób można docierać ze słowem Bożym – od powstania przed wojną Radia Niepokalanów, które docierało z wiarą katolicką do wielu mieszkańców, do wielu Polaków, niosąc słowo Boże i nauczając, do stworzenia gigantycznego klasztoru – wskazywał wiceminister.

Europoseł Patryk Jaki chce, by wystawę w Parlamencie Europejskim obejrzeli parlamentarzyści z całej Unii. Ma ona bowiem ważny element edukacyjny, zwłaszcza w kontekście przypadków zakłamywania historii II wojny światowej.

o. Maksymilian Kolbe to męczennik zagłodzony na śmierć przez Niemców w obozie koncentracyjnym KL Auschwitz. Więcej informacji na jego temat, a także na temat wystawy można znaleźć [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl