fot. https://twitter.com/JasnaGoraNews

Jasna Góra: Msza św. w intencji motocyklistów

Transmitowaną w mediach Mszę św. w intencji motocyklistów, zamiast dorocznego Motocyklowego Zjazdu Gwiaździstego, zorganizowano w niedzielę na Jasnej Górze. W homilii ks. bp Antoni Długosz z Częstochowy mówił o potrzebie dawania świadectwa prawdy o Chrystusie.

Tego dnia miał odbyć się kolejny zjazd motocyklistów do Częstochowy. W minioną niedzielę podczas motocyklowego zlotu na jasnogórskich błoniach zgromadziło się ok. 10 tys. osób. Organizatorem było wówczas Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

W niedzielę 18 kwietnia pierwotnie planowano Motocyklowy Zjazd Gwiaździsty do Częstochowy, organizowany przez stowarzyszenie pod tą samą nazwą. Organizator w czwartek poinformował jednak, że wspólnie z jasnogórskimi paulinami – po konsultacji z policją – zdecydował o nieorganizowaniu swojego wydarzenia w dotychczasowej formie, czyli spotkania motocyklistów na jasnogórskich błoniach.

W zamian zapowiedziano, że tego dnia w Kaplicy Cudownego Obrazu odbędzie się Msza św. w intencji motocyklistów. Mszy św. tej przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej ks. bp Antoni Długosz. Nawiązując w homilii do obchodzonej w ub.r. setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II ks. bp Długosz przypomniał jego wystąpienie – w rok po wyborze – na Placu Zwycięstwa w Warszawie, w którym mówił on o roli Chrystusa w życiu człowieka.

„Świadectwo Jana Pawła II ciągle owocuje w historii Kościoła i w życiu każdego z nas. Papież wiele razy wracał do przesłania św. Pawła VI, który mówił, że kto chce być nauczycielem, najpierw musi być świadkiem tych prawd, które chce przekazać swoim uczniom” – wskazał ks. bp Antoni Długosz, zwracając się w tym kontekście do obecnych w Kaplicy Matki Bożej dwóch służących od półwiecza sióstr urszulanek.

„To one właśnie spełniają przesłanie dzisiejszych czytań biblijnych, na pierwszym miejscu swoimi słowami i czynami stając przed dziećmi, które katechizują; przed wspólnotą opuszczonych dzieci mówią: chcemy być świadkami Jezusa Chrystusa, a poprzez katechezę uczą sprawdzonego przepisu na życie, o którym mówi dziś św. Jan, a jest nim wierność bożym przykazaniom” – podkreślił ksiądz Biskup.

Niedzielna Msza św. była transmitowana m.in. w internecie i przez TVP.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl