Jasna Góra: 31. Pielgrzymka Energetyków, Elektryków i Elektroników

Na Jasnej Górze w niedzielę zakończyła się dwudniowa 31. Pielgrzymka Energetyków, Elektryków i Elektroników. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyło hasło: „Gdzie Chrzest tam Nadzieja”.

W pielgrzymce uczestniczyli również m.in. ciepłownicy, prezesi, dyrektorzy oraz związkowcy. Mszy św. na szczycie jasnogórskim przewodniczył ks. bp Tadeusz Lityński, biskup diecezjalny zielonogórsko-gorzowski.

W homilii delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. duszpasterstwa pracowników leśnictwa, gospodarki wodnej i ochrony środowiska mówił, że  udział poszczególnych grup zawodowych w pielgrzymce jest dowodem na odpowiedź wiary, wyrażonej modlitwą i świadectwem.

– Nasze pielgrzymowanie wskazuje na ważny owoc chrztu w naszym życiu czyli na prymat życia duchowego przy całym zabieganiu – o dom, wypełniając wszystkie obowiązki zawodowe, a jest ich sporo, przechodząc nieraz kolejne etapy szkolenia, kursów, konferencji zawodowych, naukowych – nie możemy zapomnieć, że jesteśmy, dzięki łasce Chrztu Świętego, dziećmi Boga. Nie możemy tracić z naszego horyzontu życia – jako ludzi wierzących – spotkania z Jezusem. A takie spotkanie jest możliwe tylko wtedy, gdy potrafimy otworzyć swoje serce na Boga, który przemawia w głębi sumienia. Do tego konieczne jest życie wewnętrzne, wyciszenie i uważność – powiedział ks. bp Tadeusz Lityński.

Z kolei o. Mieczysław Polak, podprzeor Jasnej Góry, zachęcał, by uczestnicy  pielgrzymki wypełniając swoje zadania zgodnie z wolą Bożą zawierzali się Matce Bożej – mówił podprzeor.

– Ona z miłością wsłuchiwała się w słowa Jezusa i zachowywała je w swoim sercu. Niech uczy was prawdy i miłości Chrystusa i nadal pokazuje, jak nie zagubić się na krętych drogach naszej ludzkiej codzienności. Niech św. Maksymilian Kolbe, wasz patron, wspiera was w codziennej, trudnej i odpowiedzialnej pracy. Drodzy pielgrzymi, serdecznie wam życzę, by to doświadczenie spotkania z Bogiem, kontemplacji jego słów, rozważania nad miłosierdziem umocniło was do dawania wśród świata świadectwa wiary – powiedział o. Mieczysław Polak, podprzeor Jasnej Góry.

Organizatorem pielgrzymki było Katolickie Stowarzyszenie Energetyków Nazaret.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl