Pielgrzymka kobiet od Piekar Śląskich

„Maryja Matką Miłosierdzia” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich. W uroczystościach pielgrzymkowych wzięła udział premier Beata Szydło.

Co roku do Piekar Śląskich przybywa około stu tysięcy kobiet i dziewcząt nie tylko ze Śląska, ale z całej Polski, a także z zagranicy. Anna na pielgrzymce  jest pierwszy raz.

– 3 lipca wzięłam ślub i chciałam się pomodlić w intencji naszego małżeństwa i naszego przyszłego wspólnego życia. Przybyłam, by podziękować za męża i prosić, żeby dalej nam się układało – powiedziała Anna z Rybnika.

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich w pierwszą niedzielę po święcie Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny to obok majowej pielgrzymki mężczyzn do Piekar jedno z najważniejszych wydarzeń religijnych na Górnym Śląsku.

– Jeżeli chodzi o miesiąc sierpień, to przyjeżdża się tutaj po to, żeby Matce Boskiej podziękować, prosić o łaski, żeby dalej prowadziła i dalej czuwała – powiedziała Ewa z Katowic.

To właśnie tutaj znajduje się słynący z cudownych uzdrowień obraz Matki Boskiej Piekarskiej, patronki robotników.

– Jest mi szczególnie bliska ze względu na pracę. Długo pracowałam, zawsze się modliłam do Matki Bożej Piekarskiej, jako opiekunki robotników, ludu pracującego – powiedziała Stanisława z Jastrzębia-Zdroju.

Głównym punktem pielgrzymki była uroczysta msza święta której przewodniczył ks. abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, a homilię wygłosił  ks. abp Jan Graubner z Ołomuńca.

Tegoroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich jest dziękczynieniem za 1050. rocznicę chrztu Polski, a także za zakończone niedawno w Krakowie Światowe Dni Młodzieży oraz obchodzony obecnie w Kościele katolickim Rok Miłosierdzia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl