Pielgrzymka Osób Bezdomnych na Jasną Górę

Na Jasną Górę przybędzie dziś 10. Jubileuszowa Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Bezdomnych. Pielgrzymi wezmą udział w Mszy św. koncelebrowanej przez dyrektorów diecezjalnych Caritas. Homilię wygłosi  ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. W tym roku pielgrzymce towarzyszy jej hasło „Miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie”.

Zebrani wysłuchają świadectw osób, które zmagały się z bezdomnością oraz będą uczestniczyć w Drodze Krzyżowej i koncercie. Na zakończenie spotkania pątnicy otrzymają ciepły posiłek.

Rzecznik prasowy Caritas Polska Paweł Kęska mówi, że pielgrzymka bezdomnych jest przestrzenią zjednoczenia i spotkania.

Problem bezdomności jest problemem bardzo złożonym. Dramat bezdomności polega na tym, że osoby, które są bezdomne porzucają społeczeństwo, pojawiają się nałogi takie jak alkoholizm, pojawia się także żebractwo – to jest brak wiary we własne siły. Odrzucając ich potwierdzamy to, że są nikim. Potwierdzamy to, czego oni się najbardziej boją, a w co niestety wierzą. Naszym zadaniem jest poziom duchowy, czyli wyciąganie ręki do ludzi bezdomnych – zaznacza Paweł Kęska.

W ubiegłorocznej pielgrzymce na Jasną wzięło udział ok. 1000 osób bezdomnych. W Polsce żyje ich obecnie ok. 30 tys.

Najczęstszą przyczyną bezdomności są uzależnienia, bezrobocie, ale także skomplikowane sytuacje rodzinne.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl