26 sierpnia parafie dokonają Aktu Zawierzenia Matce Bożej

W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej 26 sierpnia br. polskie parafie dokonają Aktu Zawierzenia Matce Bożej Królowej Polski. Jest to kolejny etap obchodów 1050-lecia chrztu Polski.

Księża biskupi 3 maja dokonali Aktu Zawierzenia Matce Bożej z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski. Drugi etap zawierzenia obejmuje wszystkie parafie Kościoła w Polsce i na emigracji, dlatego księża biskupi proszą, aby w parafiach 26 sierpnia w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej został ponowiony Akt Oddania Matce Najświętszej. Do tego przygotowuje Triduum oparte na trzech cnotach teologalnych: wiary, nadziei i miłości – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu.

W Akcie Zawierzenia z 26 sierpnia br. zwracamy się do Matki Bożej słowami: „Przyjmij, nasza Matko i Królowo Polski, ten akt zawierzenia i oddania naszej parafii. Niech będzie on odpowiedzią na Twoją matczyną miłość do naszego Narodu i każdego z nas. Niech w Twoim Niepokalanym Sercu na nowo odsłoni się dla wszystkich światło zbawczej nadziei”.

Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej to okazja do dziękczynienia za szczególną rolę Maryi w dziejach naszego Narodu.

Ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik KEP

drukuj