I Narodowa Pielgrzymka Seniorów na Jasną Górę

Około 700 osób z całej Polski wzięło udział w I Narodowej Pielgrzymce Seniorów na Jasną Górę.  Do Częstochowy obok seniorów przybyli także przedstawiciele rządu i parlamentu.

Centralnym punktem spotkania seniorów była Msza św. sprawowana w Bazylice. Eucharystii przewodniczył ks. abp Edward Nowak z Watykanu.

Homilię wygłosił ks. bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej.

– Seniorzy w Kościele i w Polsce nie są problemem, są skarbem, są zasobem. Ostatnio dużo mówił o tym papież Franciszek: „może młodzi szybciej biegają, może szybciej chodzą po drogach, ale starsi znają drogę, ale starsi są skarbem, bo wiedzą jak łatwiej dojść do celu”. Poczujcie się na tej pielgrzymce skarbami Boga, skarbami Kościoła, skarbami Polski – mówił ks. bp Andrzej Przybylski.

List do uczestników pielgrzymki przesłała wicepremier Beata Szydło, przewodnicząca Komitetu Społecznego Rady Ministrów.

„Otoczenie wsparciem i zapewnienie opieki osobom znajdującym się w jesieni życia jest obowiązkiem całego społeczeństwa” – napisała.

Po Eucharystii w Sali o. Kordeckiego odbył się panel senioralny.

Organizatorem I Narodowej Pielgrzymki Seniorów na Jasną Górę była Akcja Katolicka.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl