Dziedzictwo św. Jana Pawła II

W niedzielę obchodziliśmy XX Dzień Papieski. W tym roku towarzyszyło mu hasło: „Totus Tuus”, które było dewizą pontyfikatu św. Jana Pawła II. Co roku Dzień Papieski jest obchodzony w niedzielę poprzedzającą 16 października. Tego dnia przypada rocznica wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Centralne uroczystości XX Dnia Papieskiego odbyły się w Warszawie i w Krakowie. Był to także wyjątkowy dzień w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.        Świątynia jest wotum wdzięczności za pontyfikat Wielkiego Polaka. Znajdują się w niej relikwie Świętego oraz Ikona Matki Bożej, przed którą modlił się Papież Polak.

O. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz toruńskiego sanktuarium, zwrócił uwagę, że 11 października przypominamy postać Jana Pawła II, by przyjąć jego dziedzictwo.

– To dziedzictwo to nic innego jak Ewangelia Chrystusowa – by nią żyć na co dzień, by żyć sakramentami świętymi, by żyć kontemplacją i piękną modlitwą każdego dnia. On to czynił. Jan Paweł II uczył nas tego chodząc po tej ziemi przez 27 lat jako Papież i jako głowa ziemskiego Kościoła. Chcemy dzisiaj – i wierzymy – że w niebie w sposób szczególny wstawia się za nami i nasze rodziny mogą być ochronione jego miłością, którą kieruje do Pana Boga w naszym imieniu – wskazał  o. Andrzej Laskosz CSsR.

Z kolei 16 października w sanktuarium rozpoczną się Dni ze Świętym Janem Pawłem  II. [zobacz program] Wydarzenie zakończy odpust 22 października.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl