fot. PAP

Kwiatowy wizerunek Jana Pawła II

23 metry długości i 13 metrów szerokości tyle będzie miał kwiatowy wizerunek świętego Jana Pawła II. Powstanie on w Mokrym Dworze koło Pruszcza Gdańskiego. Przedsięwzięcie, które odbędzie się w dniach od 3 do 4 maja organizowane jest w ramach imprezy pod nazwą Żuławski Tulipan. Do ułożenia kompozycji zaproszeni są wszyscy mieszkańcy gminy Pruszcz Gdański.

Wizerunek świętego Jana Pawła II powstanie z miliona główek żywych tulipanów głównie w bieli i czerwieni.

– Myślę, że podjęcie takiej inicjatywy to znak nowej ewangelizacji. Ludzie świeccy czują potrzebę wyrażenia swojej wiary nie tylko w Kościele, czy w domu ale również na zewnątrz, chociażby poprzez trud układania z tulipanów portretu Ojca Świętego. W Polsce jest to rzecz niespotykana i jedyna w sowim rodzaju – powiedział ks. Piotr Radzik, wicedziekan  Dekanatu Żuławy Steblewskie.

To hołd jaki mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego chcą oddać świętemu Papieżowi Polakowi.

– Jest to oddanie niezwykłego hołdu, ale też wkomponowanie tego portretu w przepiękną przyrodę Żuław Gdańskich. Doskonale wiemy, że nasz Papież, obecnie święty Jan Paweł II, był niezwykłym miłośnikiem i wielbicielem piękna, jakie pozostawił nam Stwórca – dodała Magda Kołodziejczak, wójt Gminy Pruszcz Gdański.

 Kompozycja jest oparta na kształcie bramy, przez którą przechodzi się do świętości.

– Portret Papieża ma wielkość 22 metrów, jest otoczony dwoma kolumnami. Znajdują sie na nich fragmenty ornatów papieskich. Jest tez kilak symboli, wśród nich oczywiście:  symbol papieski – Jana Pawła II i symbol Polski – powiedział Bogusław Izdebski,projektant i koordynator układania kwiatowych.

Od sześciu lat z główek żywych tulipanów układane są niezwykłe kompozycje (w 2010 r. uczczono dwustulecie urodzin Fryderyka Chopina, w 2011 – czterystulecie urodzin astronoma Jana Heweliusza, w roku 2012 ułożono logo mistrzostw Europy w piłce nożnej).

 

 

TV Trwam News

drukuj